aposto-logo
TR
TREN

Numan Kurtulmuş ile ilgili hikayeler

• TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, anayasa değişikliği tartışmalarına ilişkin "Bu Meclis yeni bir anayasa yapma gücüne sahip değildir demek, 'yeni anayasayı sadece askerin dipçiğiyle yaparız' demekle eşdeğerdir" açıklamasında bulundu.

01 Ara 2023

• TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş , MIKTA 9. Parlamento Başkanları Konferansı 1. Oturumu'nda yaptığı konuşmada, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres'in Refah sınır kapısından alınmadığını hatırlatarak, "Bu BM'nin yırtılıp çöp tenekesine atıldığının alenen ilanıdır. Gücü elinde bulunduranlar, ne yazık ki BM'yi de baskı altına almaya başlamışlardır” dedi.

21 Kas 2023

• TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Hrant Dink'in katili Ogün Samast'ın tahliyesine ilişkin olarak, "İnfaz sistemimizle ilgili belki de yeni düzenleme yapmamız lazım. Bütün bunlar bizim yargı sistemimiz içerisinde yeniden gözden geçirilmesi gereken hususlar olduğunu ortaya koyuyor" dedi.

17 Kas 2023

• TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, İYİ Parti lideri Meral Akşener'i Meclis’te ziyaret etti. Kurtulmuş ve Akşener arasındaki görüşme, basına kapalı yapıldı. Öte yandan: CHP lideri Özgür Özel ile İYİ Parti lideri Meral Akşener’in Ankara'da görüşeceği iddia edildi. Özel, "Yarın (bugün) görüşme olduğu bilgisi doğru değil. Akşener ile çok güzel bir telefon görüşmesi yaptık. Elbette görüşeceğiz ama kararlaştırdığımız bir görüşme tarihi yok" dedi.

15 Kas 2023

• Meclis Başkanı Numan Kurtulmuş , TBMM'nin 9,5 milyar lira olan 2024 Yılı Bütçe Teklifi'nin komisyona sunulduğunu duyurdu.

30 Eki 2023

• TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş'un imzasıyla teklif haline getirilen İsveç'in NATO'ya Katılım Protokolü, dün Meclis Dışişleri Komisyonu'na havale edildi. Protokolün Komisyon'da ve Meclis Genel Kurulu'nda ne zaman oylanacağı henüz bilinmiyor.

26 Eki 2023

• Muğla'da Akbelen ormanında Akbelenlilerin ve vatandaşların direnişi devam ediyor. Muğla Valiliği'nin kesimin tamamlandığı bilgisini paylaşmasına rağmen, bölgede hâlâ ağaç kesimi yapıldığı aktarıldı. • TÜRK-İŞ , temmuz ayında 4 kişilik bir aile için yoksulluk sınırının 37 bin 974 lira, açlık sınırının ise 11 bin 658 liraya yükseldiğini açıkladı. • Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy , günübirlik kiralanan evlerden vergi alınacağını, ilgili mevzuatın yıl sonuna...Devamını Oku

05 Ağu 2023

• TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, CHP’nin talebi üzerine 8 Ağustos Salı günü saat 15.00’te Meclis’i olağanüstü toplantıya çağırdı. Toplantıda Akbelen’de gerçekleştirilen ağaç kesiminin görüşülmesi talep ediliyor.

04 Ağu 2023

• TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, yeterli sayıda milletvekilinin imzası ile yapılan olağanüstü toplantı çağrısı üzerine, TBMM Genel Kurulu’nu, 25 Temmuz Salı günü saat 15:00'te toplantıya çağırdı. Bir adım geriden: CHP Grup Başkanı Özgür Özel, yeni gelen zamlar ve ekonomik sorunların konuşulması için TBMM’nin toplanması talebiyle TBMM Başkanlığı’na başvurduklarını açıklamıştı.

20 Tem 2023

• CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu , tutuklu TİP Hatay Milletvekili Can Atalay'ı Silivri'deki Marmara Cezaevi'nde ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, ziyaretinin ardından açıklamasında, “Hiç kimse milletin oylarıyla seçilmiş bir milletvekilini, hüküm giymemiş bir milletvekilini, TBMM’nin iradesini dışlayarak cezaevinde tutamaz. Bu doğru değildir” dedi. Öte yandan: TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Atalay'ın komisyona partilerin ortak eğilimiyle seçilmesini hatırlatarak, "Meclis b...Devamını Oku

13 Tem 2023