aposto-logo
TR
TREN

23 Kasım - Yapı Kredi Portföy
Yapı Kredi Portföy ile birlikte

Yenilikçi girişimlere yatırım yapma imkânı Yapı Kredi Portföy 'de Yapı Kredi Portföy , geleceğin teknolojileri alanında faaliyet gösteren girişimlere yatırım yapmak isteyen nitelikli yatırımcılar için FRWRD Birinci Girişim Sermayesi Yatırım Fonu ’nu hayata geçirdi. Nedir? FRWRD Birinci Girişim Sermayesi Yatırım Fonu ; büyüme potansiyeli yüksek ancak büyüme için kaynağa ihtiyacı olan bilişim, blockchain, enerji, finans teknolojileri, ileri analitik çözümler, metaverse, oyun, sağlık teknolojileri, siber güvenlik, yapay zekâ ve web 3.0 gibi alanlarda orta-ileri seviyedeki yenilikçi girişimlere yatırım yapıyor. Çeşitli finansal enstrümanlar ile yatırımcılar için büyüme potansiyeli yüksek şirketlere uzun vadeli yatırım yapma imkânı sağlayan Yapı Kredi Portföy, Türkiye'nin lider girişimcilik programlarını buluşturan Yapı Kredi FRWRD ’ı hedef girişimlere erişmek için fonun merkezinde konumlandırıyor. Bunun için FRWRD üzerinden hızlandırma programına katılan girişimler olgunlaşma aşamasında izleniyor ve yatırım yapılabilir seviyeye geldiklerinde hedef girişim olarak değerlendiriliyor. Yatırımcılar, satın alacağı FRWRD Birinci Girişim Sermayesi Yatırım Fonu ile hem yapmış olduğu yatırımdan getiri potansiyeli elde edebiliyor hem de vergi indirimi avantajından faydalanabiliyor. Fonun alım satım işlemleri ise Yapı Kredi şubeleri üzerinden kolayca gerçekleştirilebiliyor. Yapı Kredi Portföy'ün FRWRD Birinci Girişim Sermayesi Yatırım Fonu için detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. *Fonun satışı sadece gerekli koşulları sağlayan “Nitelikli Yatırımcı”lara yapılabilmektedir. Sermaye Piyasası Kurulu ("Kurul") düzenlemeleri uyarınca nitelikli yatırımcı, Kurul'un yatırım kuruluşlarına ilişkin düzenlemelerinde tanımlanan ve talebe dayalı olarak profesyonel kabul edilenler de dahil profesyonel müşterilerdir. Yapı Kredi Portföy Yönetimi A.Ş. Frwrd Birinci Girişim Sermayesi Yatırım Fonu alım/satımı, Yapı Kredi şubelerinden gerçekleştirilebilmektedir. Fona ilişkin ihraç belgesi ve iç tüzüğe kap.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgiye yapikrediportfoy.com.tr’den veya [email protected] adresine e-posta yoluyla ulaşarak erişebilirsiniz.

Daha fazlasını öğren

Aposto Gündem

Aposto Gündem

Her sabah 06.30'da 5 dakikalık gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, politika, teknoloji ve hafta sonu ekleri; kısa, yalın, öz bir şekilde.

AA

İsrail güçlerinin Gazze Şeridi'ne attığı aydınlatma fişekleri, İsrail'in Sderot kentinden görüntülendi. / AA

İsrail Dışişleri Bakanı Eli Cohen, Hamas'ın, Gazze Şeridi'ndeki rehinelerin bir kısmını Perşembe günü (bugün) serbest bırakmasını beklediklerini söyledi.

  • Ne olmuştu? Önceki gün varılan 4 günlük ateşkes anlaşması kapsamında Hamas, Gazze'de tutulan 50 kadın ve çocuğu; Tel Aviv ise İsrail'deki 150 kadın ve çocuk Filistinli tutukluyu serbest bırakacak.
  • Savaş: İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant, rehine takasının sona ermesinin ardından İsrail'in Gazze'de "var gücüyle" savaşmaya devam edeceğini belirtti.
  • Eylem: Filistin Dayanışma Kampanyası (PSC) üyeleri, Birleşik Krallık Parlamentosu'nda oturma eylemi yaparak Gazze'de ablukanın kaldırılması ve kalıcı ateşkes çağrısı yaptı. PSC üyeleri, insani aranın olumlu olduğunu ancak nihai çözüm olmadığını vurguladı.
  • Yardım: Avrupa Komisyonu, dondurduğu Filistin fonlarına yönelik yürüttüğü iç inceleme sonucu, fonların terörist gruplara aktarılmadığını tespit ederek ara verilen kalkınma yardımlarına devam edeceğini bildirdi.

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

Aposto Gündem

Aposto Gündem

Her sabah 06.30'da 5 dakikalık gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, politika, teknoloji ve hafta sonu ekleri; kısa, yalın, öz bir şekilde.

İLGİLİ BAŞLIKLAR

İsrail

Eli Cohen

Hamas

Gazze

Tel

Filistin Dayanışma Kampanyası

Birleşik Krallık Parlamentosu

Avrupa Komisyonu

Filistin

NEREDE YAYIMLANDI?

Aposto GündemAposto Gündem

BÜLTEN SAYISI

📮 Geleceğe dönüş, rehine takası

Sam Altman, OpenAI'a CEO olarak geri döndü. Yoksulluk sınırı 50 bin lirayı aştı. Hamas ile yapılan 4 günlük ateşkes sonrasında İsrail ilk rehinelerin bugün bırakılmasını bekliyor.

23 Kas 2023

Business Insider

YAZARLAR

Aposto Gündem

Her sabah 06.30'da 5 dakikalık gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, politika, teknoloji ve hafta sonu ekleri; kısa, yalın, öz bir şekilde.

İLGİLİ OKUMALAR

;