aposto-logo
TR
TREN

3 Aralık - Alternatif Bank
Alternatif Bank ile birlikte

Alternatif Bank öncülüğünde Atatürk filmi Türk işaret dili çevirisiyle işitme engellilerle buluşuyor Bugün 3 Aralık Dünya Engelliler Günü . Herkes için hak temelli ve erişilebilir bir hizmet sunmak amacıyla “Engelsiz Bankacılık” çalışmalarına odaklanan Alternatif Bank , kapsayıcı, erişilebilir ve engelsiz bir dünya için toplumsal bilincin ve farkındalığın güçlenmesine katkı sağlamaya ve sektöründe zihniyet dönüşümüne öncülük etmeye devam ediyor. Engellerin kalktığı bir dünyada herkesin toplumsal yaşama bağımsız bir şekilde dahil olabilmesi için üstüne düşen sorumluluğu yerine getirmek üzere çalışan Alternatif Bank, dönüşüme öncülük eden çalışmalarına bir yenisini daha ekliyor. Tam bir hayata sahip olmanın herkesin hakkı olduğu bilinciyle faaliyetlerine sürdüren Alternatif Bank, sadece bankacılık hizmetlerini değil, kültürel yaşama ve sanata erişeme de hak temelli bakarak, işitme engelliler için sinemada da engelleri kaldırıyor. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde erişilebilirlik konusunda bilinç oluşturmayı hedefleyen banka bu kapsamda, Atatürk 1881 – 1919 filminin işaret dilinde erişilebilirliğini üstlendi. Alternatif Bank, Paribu Cineverse Kanyon Sinemaları iş birliğinde bugün İstanbul Kanyon AVM’de filmin işaret dili çevirisiyle perdeye taşınacak özel gösteriminin ev sahipliğini yapacak. Alternatif Bank’ın hayata geçirdiği bu proje, sadece bankacılık sektörü açısından değil, tüm büyük kurumlar için erişilebilirliğe katkı sağlama noktasında farkındalık yaratan bir çağrı niteliğinde olması nedeniyle ayrı bir öneme ve değere sahip. "Engelleri kaldırmak tek Alternatifimiz" bilinciyle hareket eden Alternatif Bank ’ın “Engelsiz Bankacılık” çalışmalarını ve misyonunu yakından incelemek için burayı ziyaret edebilirsiniz.

Daha fazlasını öğren

Aposto Gündem

Aposto Gündem

Her sabah 06.30'da 5 dakikalık gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, politika, teknoloji ve hafta sonu ekleri; kısa, yalın, öz bir şekilde.

1️⃣ Furiousa, 6 Oscar ödüllü Mad Max: Fury Road filminde tanıştığımız, Charlize Theron’un canlandırdığı Furiousa karakterinin orijin hikayesini anlatıyor. George Miller’ın yönettiği, filme adını veren karakteri Anya Taylor-Joy’un canlandırdığı filmin Türkiye’de 24 Mayıs 2024’te gösterime girmesi planlanıyor. Fragman burada.

2️⃣ Society of the Snow, 1972 yılında Uruguaylı Old Christians Club ragbi takımını taşıyan ve And Dağları buzullarına çakılan uçaktan kurtulanların zor hava koşullarında hayatta kalmaya çalıştığı zorlu mücadeleyi konu alıyor. J.A. Bayona’nın imzasını taşıyan ve İspanya’nın Oscar adayı seçilen film 4 Ocak 2024’te Netflix kataloğuna eklenecek. Fragman burada.

3️⃣ Memory, kızı, işi ve rehabilitasyon toplantıları arasında geçen basit ve düzenli yaşamı bir anda bozulan sosyal hizmetler görevlisi Sylvia’nın yaşadıklarını konu alıyor. Jessica Chastain ve Peter Sarsgaard’ı buluşturan Michel Franco imzalı film, Türkiye’de 2024’ün ilk aylarında MUBI aracılığıyla sinemalarda gösterilecek. Fragman burada.

4️⃣ Berlin, La Casa de Papel’in sevilen karakteri Berlin’in dizide anlatılanların öncesinde Paris’te yapacağı zekice soygunu konu alan bir uzantı dizi. Pedro Alonso’yu bir kez daha Berlin olarak izleyeceğimiz dizinin ilk sezonu 29 Aralık’ta Netflix’te yayınlanacak. Fragman burada.

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

Aposto Gündem

Aposto Gündem

Her sabah 06.30'da 5 dakikalık gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, politika, teknoloji ve hafta sonu ekleri; kısa, yalın, öz bir şekilde.

İLGİLİ BAŞLIKLAR

Mad Max: Fury Road

Charlize Theron

George Miller

Anya Taylor-Joy

Uruguay

And Dağları

İspanya

Netflix

Je Ica Chastain

Peter Sarsgaard

Michel Franco

Berlin

La Casa De Papel

Paris

Pedro Alonso

NEREDE YAYIMLANDI?

Aposto GündemAposto Gündem

BÜLTEN SAYISI

📬 2023 Spotify Wrapped, Paptircem’le röportaj

ABD’nin ve Fransa’nın önemli sinema yayınlarından IndieWire ve Cahiers du Cinéma, 2023’ün en iyi filmleri listelerini yayımladı. Paptircem’in yeni teklisi "Öl İçimde" çıktı.

03 Ara 2023

Alternatif Bank ile birlikte
Fotoğraf: Ahmet Emre Saka ve Kaan Walsh

YAZARLAR

Aposto Gündem

Her sabah 06.30'da 5 dakikalık gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, politika, teknoloji ve hafta sonu ekleri; kısa, yalın, öz bir şekilde.

İLGİLİ OKUMALAR

;