aposto-logo
TR
TREN

Yerli oyun girişimi Frantic Games, tohum öncesi turunda 2,4 milyon dolar yatırım aldı

Frantic Games'in yeni oyunu, arcade zombi öldürmeye dayalı, sürüş mekanikleri olan bir aksiyon nişancı oyunu olacak

Ankara merkezli yerli mobil oyun stüdyosu Frantic Games'in, tohum öncesi yatırım turunda 2,4 milyon dolar yatırım aldığı bildirildi. Vgames tarafından yönetilen yatırım turu, Akın Babayiğit ve 500 Emerging Europe'un katılımlarıyla gerçekleşti

Geniş açı: 2022 yılında Ali Dal, Alican Sayan, Anıl Duyal Baydır ve Kürşad Can Mutlu tarafından hayata geçirilen Frantic Games, mobil platformlar özelinde geliştirdiği hybrid casual oyunlar ile biliniyor. Girişim, yeni yatırımı aksiyon odaklı yeni hybrid casul oyunlar geliştirmek için kullanmayı planlıyor.

  • Frantic Games'in yeni oyununun, arcade zombi öldürmeye dayalı, sürüş mekanikleri olan bir aksiyon nişancı oyunu olacağı ifade ediliyor.
  • Mutlu, konuya ilişkin açıklamasında, "Frantic Games olarak, ekibin başarı için en önemli KPI olduğuna inanıyoruz. "vgames, Emerging Europe 500 ve Sayın Babayiğit'in rehberliği ve yatırımlarıyla, hibrit gündelik oyun alanında yeni ufuklara doğru ilerliyoruz. Birlikte, dünya çapındaki oyuncular için olağanüstü deneyimler yaratacağız." ifadelerini kullanıyor.
  • Yatırımcılardan Enis Hulli ise yaptığı açıklamada, Türkiye'nin oyun ekosisteminin kendini defalarca kanıtladığını belirterek, "Ekibin geçmişi ve daha önce birden fazla oyundaki başarısı göz önüne alındığında, Frantic'e yatırım yapmak türünün tek örneği bir fırsattı." şeklinde kaydediyor.

Kimdir: Frantic Games ekibinin her bir üyesinin, Loop Games, MagicLab Games ve Ruby Games gibi şirketlerde; Match 3D, MAtch Tile 3D, Touchdown Glory, Epic Race ve Fidget Trading gibi oyunlarla 7 yıllık deneyimi bulunuyor. 

  • Buna göre, Mutlu'nun CEO, Dal'ın CTO, Baydır'ın sanat yönetmeni, Sayan'ın ise teknik sanat yönetmeni pozisyonunda görev aldığı ve toplamda 6 çalışanı bulunan Frantic Games, bu sayıyı 12'ye çıkarmayı hedefliyor.

Öte yandan: Nisan ayı başında EverBlast'ın geliştiricisi olan yerli oyun girişimi Gleam Games 1 milyon dolar yatırım almış, bir diğer yerli oyun girişimi Paxie Games de yine Nisan başında 3 milyon dolar yatırım sağlamıştı. Bununla birlikte; yerli oyun girişimleri Ace Games ve Passion Punch da sırasıyla Kasım 2022 ve Mart 2023'de 25 milyon dolar ve 4 milyon dolar yatırım almıştı.

Hikâyeyi paylaşmak için:

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

İLGİLİ BAŞLIKLAR

Ankara

Frantic Games

Vgames

Akın Babayiğit

Emerging Europe

Geniş açı:

Ali Dal

Alican Sayan

Anıl Duyal Baydır

Kürşad Can Mutlu

vgames

Enis Hulli

Türkiye

Match 3D

MAtch Tile 3D

Epic Race

EverBlast

Gleam Games

Paxie Games

Ace Games

Passion Punch

NEREDE YAYIMLANDI?

Quando StartupQuando Startup

BÜLTEN SAYISI

ÜYELERE ÖZEL

🛵 Getir'den yeni hamle, BiSu'dan konkordato ilanı

Getir'den yani satın alma. BiSu'dan konkordato ilanı. GAİN'in yeni sahibi. Haftanın öne çıkan yatırımları.

05 May 2023

Christian Mang/Reuters

YAZARLAR

Quando Startup

Türkiye’den ve dünyadan en önemli teknoloji ve girişimcilik haberleri; yatırımlar, satışlar ve yükselen trendler.

İLGİLİ OKUMALAR

;