aposto-logo
TR
TREN

Kırılım Çağı Eğitimleri Başladı

Başlangıç Noktası Akademi, üniversite üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencilerini günümüz teknolojileri üzerine eğitimler vermeye devam ediyor.

Başlangıç Noktası Akademi’nin Kırılım Çağı Eğitimleri  ikinci senesine, 12 farklı şehir ve 26 bölümden seçilen öğrencilerle başladı. Etkili Genç Liderleri yaratmak için günümüz teknolojilerin yanı sıra liderlik, yönetim becerileri ve yumuşak beceriler üzerine de eğitimler veren Başlangıç Noktası takımı, Kırılım Çağı eğitimleri sayesinde Türkiye’nin dört bir yanından gençleri ağına katıyor. 

  • Hedef Sosyal Fayda

Başlangıç Noktası Akademi’nin hedeflerinden en önemlisi öğrencilerin sosyal fayda üzerine farkındalıklarını arttırmak ve sürdürülebilir iş modelleri kurmalarını sağlamak. 14 Mart itibariyle eğitimlerine başlayan Etkili Genç Liderler Mart ayı sonuna kadar Ussal Şahbaz ile yeni teknolojilerin iş yaşantımızı nasıl etkileyeceğini tartışacak, Elif Duru Gönen ile Liderlik ve ikna; Berç Çubukciyan ile yılmazlık, stres toleransı ve esneklik konuşacaklar. Reyhan Elmasri ile duygusal zeka ile öznellik ve insan önyargısını keşfedecek, Barış Atiker ile hayal güçlerini harekete geçirerek yaratıcı düşünceye giriş yapacaklar.  

  • Açılış Etkinliği

Faruk Eczacıbaşı, Ufuk Akçiğit, Ahmet Hancer, Habibe Açık, İbrahim Tataroğlu ve Mehru Aygül,, Barış Karakullukçu, Erdem Erkul ve Özen Karaca Tümer’in ağırlandığı açılış etkinliğinde  Başlangıç Noktası Akademi ve destekçileri, programda yer alan modüller ve programdaki iletişim kişileri hakkında da bilgi verildi.

Dünya Ekonomik Forumu ve Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü gibi seçkin kuruluşların raporları dikkate alınarak, alanının düşünce liderleri tarafından hazırlanan program içeriği ve eğitimler Haziran ayı sonuna kadar sürecek. Ardından seçkin kurumlarda staj yapma imkanı bulacak olan Etkili Genç Liderlere program boyunca uzman mentorlar eşlik edecek. 

Hikâyeyi paylaşmak için:

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

İLGİLİ BAŞLIKLAR

duygusal zeka

öznellik

Kırılım Çağı

Kırılım Çağı

Türkiye

Ussal Şahbaz

Elif Duru Gönen

Berç Çubukciyan

Reyhan Elmasri

Barış Atiker

Faruk Eczacıbaşı

Ufuk Akçiğit

Ahmet Hancer

İbrahim Tataroğlu

Barış Karakullukçu

Erdem Erkul

Özen Karaca Tümer

Başlangıç Noktası Akademi

Dünya Ekonomik Forumu

Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü

NEREDE YAYIMLANDI?

Kırılım ÇağıKırılım Çağı

BÜLTEN SAYISI

Kırılım Çağı Programı Başlıyor🚀

🛣️ Rusya'nın Metaya açtığı dava, 🖼️ Cogent'in Rusya'dan çekilmesi, 🎯Başlangıç Noktası Akademi’nin açılış etkinliği

16 Mar 2022

YAZARLAR

Kırılım Çağı

Teknolojinin sosyal ve çevresel sorunları nasıl çözebileceğine dair tartışmalara aşinalığın olsun. Her ayın 2’inci ve 4’üncü Perşembe günü, yeni bir disiplin olan teknoloji sosyolojisine dair her konuyu burada yakalayabilirsin.

İLGİLİ OKUMALAR

;