Konkordato ilan eden BiSu, DrinkGo ile işbirliğine gidiyor

BiSu'nun 21 bayisinin tekrar hizmet vermeye başladığı; 40 bayinin de aktif hizmete geçiş yapmasının planlandığı aktarılıyor.

Quando Startup

Quando Startup

Türkiye’den ve dünyadan en önemli teknoloji ve girişimcilik haberleri; yatırımlar, satışlar ve yükselen trendler.

Su siparişlerini dijitalleştirerek akıllı telefonlar aracılığıyla sipariş verilmesini mümkün kılan yerli girişim BiSu, geçtiğimiz ay başında konkordato ilan etmiş; şirketin 8 deposundaki iş ortaklarını mağdur ettiği, kimsenin bayilik ücretini ve 2 aylık hak edişlerini yatırmadığı bildirilmişti. Konuya ilişkin yaptığı açıklamada konkordato sürecini paydaşlarını daha fazla mağdur etmemek için başlattığını belirten BiSu, şimdiyse Sırma markasını da bünyesinde bulunduran DrinkGo ile işbirliği yaptığını duyurdu.

Geniş açı: BiSu ve DrinkGo arasındaki işbirliği anlaşması kapsamında, hızlı teslimat servisinin Türkiye operasyonlarından ve tüm operasyonel maliyetlerinden artık bu oluşum sorumlu olacak. Ürünler, bayiler üzerinden satışa konurken BiSu da sipariş üzerinden komisyon almaya devam edecek. 

  • Bununla birlikte, işbirliği çerçevesinde, BiSu'nun kapanan tüm bayileri yeniden hizmet vermeye başlayacak. Buna göre, BiSu'nun 21 bayisinin tekrar hizmet vermeye başladığı; 40 bayinin de aktif hizmete geçiş yapmasının planlandığı aktarılıyor.
  • Konuya ilişkin açıklamasında BiSu kurucu ortağı ve CEO'su Ergin Üner, işbirliği ile birlikte BiSu'nun maliyetlerden arınmış ve kârlı bir iş modeline yöneleceğini ve yurt dışı hedefleri için de bir destek sağlayacağını ifade etti. DrinkGo A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Davut Dişli ise BiSu'nun yarattığı istihdama ve sahip olduğu değerin önemine dikkat çekerek girişimin içinden geçmekte olduğu süreci "büyüme sancısı" olarak tanımladı.

Bir adım geriden: BiSu, 2021 yılında 50 milyon değerlemeye ulaşmış; Mart ayında ise 100 milyon değerleme üzerinden yatırım almıştı.

  • Konkordato ilanının ardından bayi temsilcileri bu karara tepki göstermiş; temsilciler, suç duyurusunda bulunmak için İstanbul Adalet Sarayı'nın önünden bir araya gelmişti. Bayi sahibi Kürşat Karayılan, konuya ilişkin açıklamasında BiSu için "Bunlar bizim franchising bedellerimizi alarak bizi dolandırdı ve şu an bizim kestiğimiz faturaları 2-3 aydır ödemeyen bir firma." ifadelerini kullanmış, bir şubenin 1 milyon lira zarara uğradığını kaydetmişti.
Hikâyeyi beğendiniz mi? Paylaşın.

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

Quando Startup

Quando Startup

Türkiye’den ve dünyadan en önemli teknoloji ve girişimcilik haberleri; yatırımlar, satışlar ve yükselen trendler.

İLGİLİ BAŞLIKLAR

franchising

Sırma

DrinkGo

Türkiye

BiSu

Ergin Üner

Davut Dişli

İstanbul

Kürşat Karayılan

BiS

NEREDE YAYIMLANDI?

Quando StartupQuando Startup

HİKAYE

·

ÜYELERE ÖZEL

🧬 "Büyüme sancısı", 175 milyon dolarlık fon

BiSu ve DrinkGo'dan işbirliği. Talis Capital'ın 175 milyon dolarlık fonu. Türkiye ve dünyadan öne çıkan yatırımlar.

02 Haz 2023

egirişim

YAZARLAR

Quando Startup

Türkiye’den ve dünyadan en önemli teknoloji ve girişimcilik haberleri; yatırımlar, satışlar ve yükselen trendler.

İLGİLİ OKUMALAR

;