aposto-logoCumartesi, 10 Haziran 2023
aposto-logo
Cumartesi, Haziran 10, 2023
Aposto Üyelik

MegaMerchant, Türkiye’nin ilk e-İhracat konsorsiyumu oldu

e-ihracat yapmak isteyen firmalar, dünyanın en büyük e-ticaret pazarları olan Amerika, Avrupa ve İngiltere’ye açılacak”

MegaMerchant, 10 Mayıs 2023 tarihinde Ticaret Bakanlığı’nın internet sitesinde yayınlanan duyuru ile e-ihracat Konsorsiyumu” statüsü aldı. 

Bir adım geriden: 25 Ağustos 2022 tarihli 5986 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ve 30 Aralık 2022 tarihli Ticaret Bakanlığı Konsorsiyum Genelgesi ile firmaların e-ihracatını hızlandıracak firmalara “e-ihracat Konsorsiyumu” statüsü verilmesi karara bağlanmıştı.

Detaylar: Globalleşmek isteyen markaların kolay ve hızlı şekilde e-ihracat yapması için bir hızlandırma modeli sunan MegaMerchant, bu statüyle firmaların yeni nesil e-ihracat teşviklerinden faydalanmasının da önünü açacak.

MegaMerchant Kurucu & CEO’su Yaman Alpata, konsorsiyuma dair şu açıklamalarda bulundu: 

 “MegaMerchant, üretimden satışa, lojistikten pazarlamaya kadar uçtan uca entegre e-ihracat altyapısı sunarak firmaların ürünlerini Amazon, eBay, Walmart, Etsy gibi global pazar yerlerinde kolayca satışa sunmalarına imkan sağlıyor. e-ihracat yapmak isteyen firmalar, MegaMerchant’ın yurtdışında kurmuş olduğu şirketlerden ve depolardan faydalanarak hızlı ve sorunsuz bir şekilde, dünyanın en büyük e-ticaret pazarları olan Amerika, Avrupa ve İngiltere’ye açılacak.”

Bir adım geriden: Ec­zacıbaşı Tüketici Ürünleri ve MegaMerchant arasında 17 Nisan 2023'te imzalanan işbirliği protokolüyle, Sel­pak ve Unibaby; Al­manya, İngiltere, Amerika, Hindistan ve Çin pa­zarlarındaki tüketicilere e-ih­racat aracılığı ile erişecek.

Hikâyeyi beğendiniz mi? Paylaşın.

İlgili Başlıklar

ihracat

MegaMerchant

Mer

Amazon

eBay

Walmart

Ec­zacıbaşı

Sel­pak

Hikâyeyi beğendiniz mi?

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

Nerede Yayımlandı?

🛒 E-ticaret & E-ihracat

Yayın & Yazar

Pareto Mevzuat

Piyasaları ve iş dünyasını ilgilendiren en önemli mevzuat değişikliklerine yönelik bilgilerin en yalın hâli.

;