Yerli platform Popile, 4 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldı

Popile, Türk ünlülerin son derece popüler olması nedeniyle Orta Doğu pazarına giriş yapmayı planlıyor

Quando Startup

Quando Startup

Türkiye’den ve dünyadan en önemli teknoloji ve girişimcilik haberleri; yatırımlar, satışlar ve yükselen trendler.

Ünlü isimlerin kişiye özel video çekmesini mümkün kılan yerli girişim Popile, Yarkın Sakucuoğlu, Siret Ünsal ve Kıvanç Ünal gibi isimlerinde aralarında bulunduğu melek yatırımcılardan 4 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldı. Gerçekleşen yatırımın miktarına ilişkin herhangi bir detay ise paylaşılmadı.

Bir adım geriden: Popile, Ağustos ayında tohum yatırım turunu tamamlamış; miktarı açıklanmayan ancak 1,52 milyon dolar üzerinden gerçekleştiği bildirilen yatırım turuna Sakuçoğlu haricinde Gökçe Gizer ve Kal El-Wahab'ın da aralarında bulunduğu yurt dışı merkezli toplam 9 yatırımcı katılmıştı.

Kimdir: Kemal Tepret, Ertuğrul Uçar, Mete Acar, İsmet Berkay Çelik ve Oğulcan Tümdoğan tarafından 2020 yılında hayata geçirilen Popile, kişilerin ünlülerden video formatında özel tebrik mesajları almasına imkan tanıyor. Buna göre, platformda aralarında Fenerbahçe'den futbolcular, Twitch yayıncıları, ünlü oyuncular, influencer'lar ve Twitch yayıncıları bulunan 500'den fazla isim yer alıyor.

  • Arada hiçbir aracı olmadan faaliyet gösteren Popile aracılığıyla ünlü isimler, kendi telefonlarında bulunan uygulama üzerinden direkt video çekebiliyor. Bununla birlikte, ünlüler reklam ve tanıtım videoları da çekerek platformda yükleyebiliyor.
  • Uygulamaya girdikten sonra mesaj almak istediğiniz ünlüyü seçmenizin ardından video 7 gün içerisinde hazırlanıyor ve videonun hazırlandığına dair mail adresinize ve telefonunuza bildirim geliyor. Fatura ve gelişmelere ilişkin bilgiler ise yine mail adresinize iletiliyor. 

Hedef: Yeni yatırım turunun ardından Popile, etkinlik pazarına da adım atmayı planlıyor. Bu kapsamda, platformda yer alan ünlü isimlerin sayısını 2023 sonuna kadar birkaç katına çıkarmayı amaçlayan Popile, Türk ünlülerin son derece popüler olması nedeniyle Orta Doğu pazarına giriş yapmayı ve Orta Doğu'nun da yerel ünlülerini platformunda dahil ederek bu bölgenin lider etkileşim platformu olmayı hedefliyor.

Hikâyeyi beğendiniz mi? Paylaşın.

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

Quando Startup

Quando Startup

Türkiye’den ve dünyadan en önemli teknoloji ve girişimcilik haberleri; yatırımlar, satışlar ve yükselen trendler.

İLGİLİ BAŞLIKLAR

video

Popile

Yarkın Sakucuoğlu

Siret Ünsal

Kıvanç Ünal

Gökçe Gizer

Kal El-Wahab

Kemal Tepret

Ertuğrul Uçar

Mete Acar

İsmet Berkay Çelik

Oğulcan Tümdoğan

Twitch

Orta Doğu

NEREDE YAYIMLANDI?

Quando StartupQuando Startup

HİKAYE

·

ÜYELERE ÖZEL

🧬 "Büyüme sancısı", 175 milyon dolarlık fon

BiSu ve DrinkGo'dan işbirliği. Talis Capital'ın 175 milyon dolarlık fonu. Türkiye ve dünyadan öne çıkan yatırımlar.

02 Haz 2023

egirişim

YAZARLAR

Quando Startup

Türkiye’den ve dünyadan en önemli teknoloji ve girişimcilik haberleri; yatırımlar, satışlar ve yükselen trendler.

İLGİLİ OKUMALAR

;