aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

Die Aktuelle ile ilgili hikayeler

Punto Punto

HİKAYE

Yapay zeka tarafından oluşturulan Schumacher röportajı

Michael Schumacher ile yapay zeka tarafından oluşturularak bir "röportaj" yapan Die Aktuelle dergisi yayıncıları, editörü görevden aldı.

24 Nis 2023

yapay-zeka-tarafindan-olusturulan-schumacher-roportaji
• Die Aktuelle dergisinin yapay zeka ile üretilen alıntılarla derlenen Michael Schumacher röportajı nedeniyle, derginin sahibi Funke medya grubu, derginin yazı işleri müdürü Anne Hoffmann'ın işine son verdi. Dahası: Derginin kapağında 7 kere dünya şampiyonu olan Schumacher'ın gülen bir fotoğrafı ile "Michael Schumacher, ilk röportaj" başlığı yer almış, alt başlık olarak "kulağa çok gerçek geliyor" sloganına yer verilmişti. 2013'te bir kaza sonucu beyin hasarı alan S...Devamını Oku

24 Nis 2023

Independent • Almanya'da yayımlanan Die Aktuelle dergisi, yapay zekaya yazdırdığı bir röportaja "Michael Schumacher röportajı" olarak dergide yerdi. Michael Schumacher'in ailesinin yayın kuruluşu Die Aktuelle'ye karşı yasal işlem başlatmayı planladığı bildirildi. ESPN'den bir rapor 'a göre, Schumacher ile yapıldığı iddia edilen röportajın bir yapay zeka tarafından üretildiği ortaya çıktı.

20 Nis 2023