aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

Erdoğan Süzer ile ilgili hikayeler

• Sözcü'den Erdoğan Süzer'in haberine göre , bütçe harcamalarına kaynak bulmak için rotayı konut sahiplerine çeviren hükümetin, birden fazla konutu olanlara katlamalı Emlak Vergisi ve t apu harcı yükü getirmeye hazırlandığı belirtildi. Ayrıca: Konutunu 5’inci yıldan sonra satanlardan da vergi alınmaya başlanması bekleniyor. Konut satışlarında vergilerin de piyasa bedelleri üzerinden hesaplanacağı iddia ediliyor.

27 May 2024

• Son bir yıl içinde 1,13 milyon işçi , 107 bin esnaf ve 68 bin çiftçi sigortalı işini kaybettiği için sosyal güvenlik sistemi dışına çıktı. Perspektif: Sözcü 'den Erdoğan Süzer'in haberine göre , çalışan sayısındaki büyük düşüşte ekonomik krizle birlikte emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) kapsamında emekli olanların sayısındaki artış da belirleyici oldu.

10 Nis 2024

• TBMM'de yaklaşık 150 milletvekili emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) düzenlemesinin yasalaşması sonucu emekliliğe hak kazandı ve 52 bin lira emekli maaşı aldı. Sözcü'den Erdoğan Süzer'in haberine göre , EYT sayesinde emekli olan vekillerin 74 bin liralık maaşın yanı sıra 52 bin lira emekli vekil aylığı da almasıyla toplam aylık gelirlerinin 126 bin lirayı bulduğu belirtildi. Düzenlemeden, yaşı bekleyen çok sayıda eski milletvekilinin de yararlandığı söylendi.

27 Nis 2023

• AK Partili milletvekilleri , şehir içinde ya da kenarlarında bulunan özel ormanların imara açılması için yasa teklifi verdi. Sözcü'den Erdoğan Süzer'in haberine göre ; teklifin yasalaşması hâlinde özel statüdeki ormanlarda yapılaşma izni verilebileceği ve ormanda kesilecek ağaçların damgalama yetkisinin ilk kez özel şirketlere verileceği bildirildi.

08 Mar 2023

Kültür ve Turizm Bakanlığı; Artvin, Bursa, Kars, Kütahya, Mersin, Ordu ve Uşak‘taki bazı orman alanlarında 4-5 yıldızlı otel ve termal tesis yapılması için ihale açtı. Bakanlık tarafından hazırlanan şartnamede kesilip tesis yapılacak orman alanlarının kırmızı ve mavi çizgilerle işaretlendiği uydu fotoğrafları da yer aldı. Sözcü’den Erdoğan Süzer’in haberine göre ormanlık alanda yapılacak otel ve tesisler için bedelini ödemek şartıyla ağaçlar kesilecek. Ağaç kesen y...Devamını Oku

03 Eyl 2021