Ingka Investments ile ilgili hikayeler

• IKEA'nın ana franchiser'ı Ingka Group'un yatırım birimi Ingka Investments, yenilenebilir enerji geliştirme şirketi OX2'nun sahip olduğu üç rüzgar enerjisi geliştirme projesinin %49 hissesini 58 milyon avroya satın alacağını duyurdu. Projelerin 2021'de İsveç'te tüketilen elektriğin %25'inden fazlasına karşılık gelen toplam 38 TWh (terawatt-saat) üretim potansiyeline sahip olacağı bildirildi.

05 Eyl 2022

• Ingka Group , the owner of most IKEA stores worldwide is buying a 49% stake in three wind development projects from renewables development company OX2 for €58 million. Ingka Investments said the two projects in the Baltic Sea and one off the southwest coast can reach up to a total installed capacity of 9,000 megawatts. Ingka Group already produces more renewable energy than it uses and invested around €3 billion in wind and solar projects since 2009.

30 Ağu 2022

IKEA’dan Bankacılık Atılımı Bankalar ve teknoloji şirketlerinin gerisinde kalsa da perakendecilerin de ödemeler ve bankacılık alanına ilgisi bulunuyor. Carrefour, Walmart gibi kurumlar bu yönde attığı adımlarla zaman zaman karşımıza çıkıyor. Bu kurumlar arasına IKEA da katıldı. İsveçli dev mobilya şirketi IKEA, Ikano Bank’ın %49’unu satın aldı. IKEA’nın bağlı olduğu Ingka Investments tarafından gerçekleştirilen işlem, IKEA’nın daha ekonomik, erişilebilir ve sürdürülebi...Devamını Oku

10 Mar 2021