Jack Teixeira ile ilgili hikayeler

• ABD ordusuna ait gizli belgeleri oyun arkadaşlarına sızdırmakla suçlanan Massachusetts Ulusal Hava Muhafızları üyesi 22 yaşındaki Jack Teixeira , ulusal savunma bilgilerini kasıtlı olarak saklamak ve iletmekle ilgili altı suçlamanın tamamını kabul etti. Teixeira, 16 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Bir adım geriden: Teixeira, Nisan 2023'ten bu yana gözaltında tutuluyordu. Bir adım sonrası: Teixeira'nın ABD Savunma Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı ile görüşmesi ve e...Devamını Oku

06 Mar 2024

• ABD'li hükümet yetkilileri , Pentagon'un gizli istihbarat belgelerini sızan Massachusetts Ulusal Hava Muhafızlarının istihbarat kanadı üyesi Jack Teixeira'yı sosyal medyada yayımlanan gizli belgeleri yetkisi olmadığı halde bulundurmak ve bir başkasıyla paylaşmak suçlarıyla hakim karşısına çıkardı. Yargıç, Teixeira'nın tekrar mahkemeye çıkarılacağı tarih olan 19 Nisan'a kadar tutuklu kalacağını açıkladı, Teixeira ise resmî savunma yapmadı.

17 Nis 2023

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

"Al sana sızdırılmış belgeler"

ABD’de Pentagon’dan sızdırılan gizli belgelerin yankıları sürüyor. Belgelerde Ukrayna işgalinin gizli değerlendirmesi ve ABD’nin müttefiklerine karşı yürüttüğü casusluk faaliyetlerinin yer aldığı iddia ediliyor. ABD'li hükümet yetkilileri, Pentagon'un gizli istihbarat belgelerini sızan şüphelinin kimliğini Jack Teixeira olarak belirlediler. Amerika'nın Sesi Beyaz Saray Muhabiri Misha Komadovsky, konuya ilişkin gelişmeleri Aposto'ya bildirdi.

Tanem Zaman

·

14 Nis 2023

al-sana-sizdirilmis-belgeler