Massachusetts ile ilgili hikayeler

• ABD’nin ilk açık deniz elektrik trafo merkezi olacak Vineyard Wind'in , yakında dünyanın en büyük rüzgar türbinlerinin takılması sonrası Ekim ayında elektrik vermeye başlayacak. Massachusetts açıklarında inşa edilen ve 2024 yılında tamamen operasyonel hâle gelecek 4 milyar dolarlık projenin, 400 bine eve elektrik sağlaması planlanıyor.

07 Ağu 2023

apéroapéro

HİKAYE

İlaçlamada ipek mikro iğnelerin kullanımı

Bilim insanları, bitkileri ilaçlamak için ilk ipek mikro iğneyi geliştirdi.

21 Nis 2023

ilaclamada-ipek-mikro-ignelerin-kullanimi
• ABD'li hükümet yetkilileri , Pentagon'un gizli istihbarat belgelerini sızan Massachusetts Ulusal Hava Muhafızlarının istihbarat kanadı üyesi Jack Teixeira'yı sosyal medyada yayımlanan gizli belgeleri yetkisi olmadığı halde bulundurmak ve bir başkasıyla paylaşmak suçlarıyla hakim karşısına çıkardı. Yargıç, Teixeira'nın tekrar mahkemeye çıkarılacağı tarih olan 19 Nisan'a kadar tutuklu kalacağını açıkladı, Teixeira ise resmî savunma yapmadı.

17 Nis 2023

QuandoQuando

HİKAYE

Suudi Arabistan'ın "fütüristik" mimari projeleri

Suudi Arabistan, yeni fütüristik mimari projeleriyle kentsel yaşamın sınırlarını sil baştan çizmeyi planlıyor.

İrem Denli

·

16 Mar 2023

suudi-arabistanin-futuristik-mimari-projeleri
ABD, Massachusetts'te, "Worcester Palladium" sahnesinde bir konser gecesi. Fotoğraf: Kay Dargen Hangi müzik fotoğrafçılarını takip edelim? Beril Günşen Dedecanoğlu , Begum S. (@ beeeeeeegum ), Özgür Elver , Nida Özenir , Defne Karaca . Daha çok yazabilirim ama aklıma ilk gelenler bu kişiler. Türkiye dışından da Kat Nijmeddin ve Kay Dargen isimlerini söyleyebilirim. Favori fotoğraf kitapların neler? Fotoğraf Üzerine (Susan Sontag), Dijital Fotoğr...Devamını Oku

17 Eki 2022

- Kripto para madencilik şirketi Argo Blockchain , daha fazla ekipman satın alabilmek için New York Digital Asset Investment Group’tan (NYDIG) 70.6 milyon dolar değerinde borç alıyor . - Layer 2 ölçeklendirme platformu Polygon, artık ApeCoin’i destekleyerek , 19.000’den fazla merkezi olmayan uygulama (dApp) ve oyunun her yerinde kullanılabilir olmasını sağlıyor . - Massachusetts’te bulunan finans okulu Bentley Üniversitesi, öğrenim ücretleri için kripto para bi...Devamını Oku

06 May 2022

• US state attorneys general , led by those of California, Florida, Kentucky, and Massachusetts, launched a nationwide investigation into TikTok and its possible harmful effects on the mental health of young users.

11 Mar 2022