Coinbase ile ilgili hikayeler

• Dubai merkezli kripto alım-satım platformu Bybit, işlem hacmindeki artışın etkisiyle Coinbase’i geride bırakarak dünyanın en büyük ikinci kripto borsası haline geldi. Toplam işlem hacminden %54’lük bir pay alan Binance’i takip eden Bybit’in pazar payının, geçen yılın Ekim ayından bu yana ikiye katlandığı ve %16’ya yükseldiği görüldü. Önemli ayrıntı: Listenin ilk 5’inde Binance ve Bybit’i, sırasıyla Coinbase, OKX ve Upbit takip ediyor.

28 Haz 2024

• Kripto borsası Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong, 4,6 milyon dolarlık Coinbase hissesini elden çıkardı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) sunulan dosyaya göre CEO, hisseleri 198-205 dolar arasında değişen fiyatlardan sattı.

17 May 2024

Devrim yaratan 200 FinTech şirketi

CNBC ve Statista, "Finans Dünyasında Devrim Yaratan En İyi 200 Fintech Şirketi" listesini yayımladı.

10 Kas 2023

devrim-yaratan-200-fintech-sirketi
• ABD'nin en büyük kripto para borsası Coinbase'i taklit eden uygulamalarla müşterileri 1,8 milyon dolar dolandıran 20 şüpheli ; Ankara, İstanbul, Bursa, İzmir, Trabzon, Gaziantep, Antalya, Muğla, Konya ve Tekirdağ'da düzenlenen operasyonlarla gözaltına alındı. Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığı, şüphelilere ilişkin soruşturma başlattı.

16 Eki 2023

• ABD'nin en büyük kripto borsası Coinbase'in CEO'su Brian Armstrong , geçtiğimiz ay şirkete dava açan ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) kapsamlı bir yasal işlem başlatmadan önce kripto borsasından Bitcoin haricindeki tüm kripto para birimlerinin alım satımını durdurmasını talep ettiğini öne sürdü. Coinbase'in web sitesinde Bitcoin'in yanı sıra 261 token daha "takas edilebilir" varlıklar olarak listeleniyor. Dahası: Armstrong, olayı mahkemeye taşımak...Devamını Oku

01 Ağu 2023

• ABD'nin en büyük kripto borsası Coinbase'in CEO'su Brian Armstrong , geçtiğimiz ay şirkete dava açan ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) kapsamlı bir yasal işlem başlatmadan önce kripto borsasından Bitcoin haricindeki tüm kripto para birimlerinin alım satımını durdurmasını talep ettiğini öne sürdü. Coinbase'in internet sitesinde Bitcoin'in yanı sıra 261 token daha "takas edilebilir" varlıklar olarak listeleniyor. Dahası: Armstrong, olayı mahkemeye ...Devamını Oku

01 Ağu 2023

QuandoQuando

HİKAYE

SEC, Binance ve Coinbase'e dava açtı

SEC'in dava açmasını takiben yatırımcılar, Binance'ten 24 saat içinde yaklaşık 790 milyon dolar çekti.

12 Haz 2023

sec-binance-ve-coinbasee-dava-acti
EXANTEEXANTE

HİKAYE

Kripto paralarda değer kaybı sürüyor

SEC’in kararlarının ardından fiyatlarda sert düşüşler yaşanıyor

12 Haz 2023

kripto-paralarda-deger-kaybi-suruyor
EXANTEEXANTE

HİKAYE

SEC kripto borsalarının üzerine gidiyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, (SEC) Binance'e açtığı davanın ardından Coinbase'i de dava etti.

07 Haz 2023

sec-kripto-borsalarinin-uzerine-gidiyor
• ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ( SEC ), Binance'e açtığı davanın ardından Coinbase'i de dava etti. 101 sayfalık dava dosyasında ABD'nin en büyük kripto platformu olan Coinbase'in, kullanıcıların aslında kayıtsız menkul kıymetler olan çok sayıda kripto token'ın ticaretini yapmalarına izin vererek düzenlemelerden kaçtığı iddia edildi. Haberin ardından Coinbase'in Nasdaq'ta işlem gören hisseleri %15'e kadar değer kaybetti.

07 Haz 2023