aposto-logo
TR
TREN

Snapchat ile ilgili hikayeler

• Instagram ve Snapchat, Galaxy S24 serisindeki kameraların tüm özelliklerinden faydalanabilmek için Samsung ile işbirliğine gitti. Buna göre Super HDR, geliştirilmiş gece fotoğrafçılığı modu ve video stabilizasyonu gibi özelliklere uygulama içi kameralardan da erişilebilecek.

19 Oca 2024

• Meta , X, TikTok, Snapchat ve Discord CEO'larının , çevrimiçi çocuk cinsel istismarına yönelik 31 Ocak 2024'te ABD Senatosu'nda ifade vereceği bildirildi.

01 Ara 2023

• Birleşik Krallık'ın veri gözlemcisi Bilgi Komiserliği ( ICO ), Snapchat'in yapay zeka sohbet robotu My AI'ın, kullanıcıların gizliliklerini tehlikeye atabileceği gerekçesiyle ülkede yasaklanabileceği uyarısında bulundu. Özellikle 13 ila 17 yaş arası kullanıcılar için gizlilik risklerinden endişe duyduğunu belirten ICO, Snapchat'i, kullanıcıların verilerine erişim konusundaki belirsizlik nedeniyle eleştirildi.

10 Eki 2023

• Avrupa Birliği'nin Dijital Hizmetler Yasası (DSA) 25 Ağustos tarihi itibarıyla Avrupa'da faaliyet gösteren ve 45 milyondan fazla kullanıcısı olan dijital platformlar ve arama motorları bakımından yürürlüğe girdi . Kimleri Kapsıyor: Aralarında Alibaba, Amazon, Apple AppStore, Booking, Facebook, Google Play, Google Maps, Google Shopping, Instagram, LinkedIn, Pinterest, Snapchat, TikTok, eski adıyla Twitter olan X, YouTube, Bing ve Google gibi 19 çevrimiçi platformu kap...Devamını Oku

04 Eyl 2023

• Snapchat'in , kullanıcıların fotoğraflarına yapay zeka ile oluşturuşmuş hayali arka planlar eklemesini sağlayacak "Dreams" isimli bir yapay zeka özelliği üzerinde çalıştığı bildirildi.

22 Ağu 2023

• Birleşik Krallık Veri Koruma Otoritesi ICO'dan Snapchat'e inceleme. Birleşik Krallık kişisel veri düzenlemeleri uyarınca 13 yaşından küçük çocukların kişisel verilerinin işlenmesinin tek yolu ebeveynlerinin izin vermesinden geçiyor. Buna rağmen Snapchat ürünün sahibi olan Snap Inc. şirketi 13 yaşından küçük kullanıcılarının kişisel verilerini alırken buna uymamayı tercih etmeye devam ediyor. Bunun üzerine ICO Snap Inc hakkında soruşturma başlattı.

21 Ağu 2023

• Turk-Internet'te yayımlanan ESET uzmanları tarafından ele alınan içerikte çocukların Snapchat kullanırken güvenliğini sağlamak için atılması gereken beş adımı özetleniyor: 1- Konum ayarlarını devre dışı bırakın : Coğrafi konumunuzu çevrimiçi olarak paylaşmamak en güvenli adımdır. Çocuğunuzun konumunu sadece seçtiğiniz kişilerin görebildiğinden ebeveynleri olarak önce siz emin olun. "Hayalet Modu"nu açarak konumun hiç paylaşılmamasını sağlamak da mümkündür. 2- Ekran g...Devamını Oku

10 Tem 2023

QuandoQuando

HİKAYE

Instagram, çocuk istismarına alan mı sağlıyor?

Instagram, Snapchat, TikTok, Twitch ve YouTube, yeterli biçimde önlem almadıkları gerekçesiyle eleştirilerin odağında.

Atilla Büyükurvay

·

12 Haz 2023

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

Instagram, çocuk istismarına alan mı sağlıyor?

Instagram, Snapchat, TikTok, Twitch ve YouTube, yeterli biçimde önlem almadıkları gerekçesiyle eleştirilerin odağında.

Atilla Büyükurvay

·

09 Haz 2023

QuandoQuando

HİKAYE

Avrupa Birliği, Dijital Hizmetler Yasası'ndan etkilenecek şirketleri açıkladı

Açıklanan 19 şirkete ek olarak dört ila beş şirketin daha yasa kapsamına girip girmediği araştırılıyor

01 May 2023