aposto-logo
TR
TREN

James Breiner ile ilgili hikayeler

📢 Kuluçka programımız için başvurularınızı almaya devam ediyoruz . Başvurular için son 9 gün. 🗞 James Breiner’ın girişimcilerin 2023’te yapmadıkları için pişman oldukları şeyleri derlediği yazısını Türkçeye çevirdik . 🤖 Deneysel YZ projemiz AI Nuntium bu hafta sayfa hızı iyileştirmeleri ve Reuters Enstitüsü’nün 2024 öngörüleri üzerine içerikler hazırladı.

28 Oca 2024

🗞 Emel Baştürk, savaş ve çatışma haberciliğinde tarafsızlık sorununu ele aldı . 🗞 Ezgi Yeşilbaş, Mesele Ekonomi’nin kurucularından Sinan Akgünay ile projenin doğuşunu, gelişimini ve daha fazlasını konuştu . 💰 James Breiner’ın neden yapay zekânın gazeteciliğin sürdürülebilirliğini artırdığını düşündüğünü anlattığı yazısını Türkçeye çevirdik . 🗞 Ilgaz Gökırmaklı, KızBaşına ekibinden Alara Aksoy ile KızBaşına’nın yaptıkları ve tecrübeleri üzerine konuştu . 🤖 NewsLa...Devamını Oku

03 Ara 2023

🗞 Süleyman İrvan, ülkemizdeki üniversitelerdeki iletişim fakültelerini ve durumlarını yazdı . 👫 James Breiner’ın Google Analytics verileriyle okur kitlesi hakkında öğrendiklerini anlattığı yazısını Türkçeye çevirdik . 💰 Canberk Beygova, dijital pazarlamanın temel kavramlarını ve bunların kullanım biçimlerini anlattı . 📰 Artık özel içeriklerimizin yanı sıra küresel haber endüstrisinden haberler de sizinle olacak.

13 Ağu 2023

🗞 Süleyman İrvan, dezenformasyonla mücadele için çıkarılan yasanın nasıl sansür için kullanıldığını anlattı . 🗞 Sarphan Uzunoğlu, haber odalarının yapay zekâ teknolojilerine neden temkinli bir iyimserlikle yaklaşması gerektiğini yazdı . 👫 Sarphan Uzunoğlu, Twitter’ın X’e dönüşümünün nasıl sonuçları olabileceğini inceledi . 💻 James Breiner’ın yanlış bilginin gerçekte ne kadar etkili olduğunu tartıştığı yazısını Türkçeye çevirdik .

30 Tem 2023

🎓 İstanbul Kuluçka Programımızın ders ayağı tamamlandı! Bu yoğun ve verimli süreci, mentor görüşmeleri ve mini hibe desteği izleyecek. Her bir katılımcımızın projesi için çok heyecanlıyız. 📺 Büşra Uygun, Kuluçka Programımızın 2021 katılımcılarından olan Rapor Bülteni'nin kurucusu Ömer Burak Tek ile projelerini ve planlarını konuştu . 💰 Anıl Aba, Apple ekosistemi kavramının olumsuz yönlerini inceledi . 🗞 Perihan Kaya, gazeteci Ömer Faruk Baran ile gazetecilik ve foto...Devamını Oku

04 Eyl 2022

🗞 Seda Karatabanoğlu, gazetecilerin işlerini nasıl daha iyi tanıtabileceğini yazdı . 💰 Anıl Aba, Netflix'in yaşadığı gerilemenin sebeplerini beş maddede özetledi . 👫 James Breiner'ın okur sayısının yüksekliğine neden kanmamak gerektiğini anlattığı yazısını Defne Sarıöz çevirdi . 🗞 Ilgaz Gökırmaklı, daha iyi bir editör ve muhabir ilişkisinin nasıl kurulabileceğini anlattı .

21 Ağu 2022

🎙 Perihan Kaya, 7 Soru 7 Cevap'ın yeni bölümünde Mardin'den Faraç Çobanoğlu'nu konuk etti . 🗞 Ilgaz Gökırmaklı, 8 Mart için hazırladığı özel dosyasında gazeteci kadınların sorunlarını ve yaşadıklarını derledi . 🗞 Sarphan Uzunoğlu, farklı haber sitelerinin canlı blog pratiklerini inceledi . 🗞 Canberk Beygova, gazeteciler ve okur ilişkisinin temel parçalarından biri olan topluluk yönetimi konusunu anlattı . 💰 James Breiner'ın gazetecilik ve medya sektörü için nede...Devamını Oku

13 Mar 2022

📣 12-13 Şubat tarihlerinde gerçekleşecek Podcast Atölyesi için başvurular 23 Ocak'a kadar devam ediyor . 🛠 Tansel Erdem Yılmaz, kaliteli bir podcast kaydını mikrofon satın almadan nasıl elde edebileceğinizi anlattı . 💰 Meltem Suat, iki yazıdan oluşan rehberinin ilk kısmında serbest çalışanlar için vergilendirmeyi, ikinci kısmında gazeteciler için şahıs şirketi kurmayı anlattı. Bu iki rehber için de katkılarınızı bekliyoruz. 👫 Selin Arpalı, Twitch'te popülerleşen...Devamını Oku

16 Oca 2022

📺 Günel Cantak, GAZETECİ'nin sezon finalinde Işın Eliçin'i konuk etti . 🗞 James Breiner'ın iktidarların gerçeği söyleyen gazeteciler üzerindeki baskısını ele aldığı yazısını Defne Sarıöz Türkçeye çevirdi . 🎙️ Çevrimiçi podcast atölyemizin başvuruları devam ediyor .

26 Ara 2021

🗞 Ali Murat Hamarat, Liberya devlet başkanı George Weah’ın öyküsünü anlattı . 🗞 Seda Karatabanoğlu, seçim dönemlerinde doğruluk kontrolünün neden önemli olduğunu yazdı . 💰 Defne Sarıöz, James Breiner’ın doğrulama kuruluşlarının oluşturduğu pazarın nasıl zorlaştığını anlattığı yazısını çevirdi .

31 Eki 2021