aposto-logo
TR
TREN

Portekiz Grand Prix ile ilgili hikayeler

• Mercedes pilotu Lewis Hamilton 2021 Formula 1 sezonunun üçüncü yarışı olan Portekiz Grand Prix'sini kazandı. Kariyerinin 97. birinciliğine ulaşan Hamilton'ın ardından Red Bull Racing'den Max Verstappen ikinci, Valtteri Bottas ise üçüncü sırayı aldı. Sezonun dördüncü yarışı İspanya Grand Prix'si, 9 Mayıs'ta yapılacak.

03 May 2021

• Marc Márquez; doktorların bu ayki Portekiz Grand Prix'sinde yarışmasına onay vermesinin ardından, yaklaşık bir yıllık aradan sonra MotoGP'ye geri dönecek. Ne olmuştu? Márquez, pandemi nedeniyle yaşanan gecikmeden ötürü temmuz ayında başlayan 2020 sezonunun ilk yarışında geçirdiği büyük kaza sonrası sağ kolunu kırmıştı. Altı kez dünya şampiyonu, o günden bu yana üç kez ameliyat oldu.

12 Nis 2021

• Formula 1'de Portekiz Grand Prix'sini kazanan Lewis Hamilton, 92'nci yarış birinciliğini elde etti ve Michael Schumacher'i geçerek tüm zamanların en çok yarış kazanan pilotu oldu. Hamilton'u takım arkadaşı Valtteri Bottas ve Red Bull pilotu Max Verstappen takip etti. Yarışın özetine buradan ulaşabilirsiniz. Kaynak: F1

10 Mar 2021