aposto-logo
TR
TREN

TazeDirekt #n
Tazedirekt ile birlikte

Ne yediğinizi önemseyen online pazar: Tazedirekt Denetim, vergi ve danışmanlık şirketi Deloitte Türkiye'nin Taze Gıda Tüketicisi Araştırması özellikle pandemi dönemiyle tüketici tercihlerinde fiyat kadar güvenlik başlığının da belirleyici olduğunu gösteriyor. Organik ve denetimli üretim dünyanın geleceği için, adil ve aracısız tedarik üreticinin emeğinin karşılığını alabilmesi için, güvenli gıda da tüketicinin sağlıklı gıdaya erişimi açısından her geçen gün önem kazanıyor. Ne yediğini önemsemenin dünyayı önemsemek anlamına geldiğine inanan ve büyük şehirlerde sağlıklı, güvenli gıda tedariğini yaygınlaştırmak için çalışan Tazedirekt, tüketiciyi organik üretimler yapan üreticilerden özenle seçtiği sebze, meyve, yemiş ve diğer ürünleriyle buluşturuyor. Tazedirekt nedir? Müşterilerinin "ne yediğini önemseyen" bir gıda girişimi olan Tazedirekt, belirlediği ilkelerle örtüşen yerel üreticilerden ve pestisit analizli, organik tarım yapan 40’a yakın çiftlikten aracısız tedarik ettikleri ürünleri gıda mühendislerin kontrolüyle seçiyor. Özenle paketlediği seçilmiş ürünleri +4 dereceli soğutmalı araçlarıyla şimdilik İstanbul ve Ankara'da kapıya kadar ulaştıran Tazedirekt, bilinçli üreticilerin ürünlerini tüketiciyle buluşturuyor ve sürdürülebilir bir geleceğe katkıda bulunuyor. Tazedirekt'in sunduğu üreticisi belli, pestisit analizli, kalitesi tescilli ürünler internet sitesinden, mobil uygulamadan ya da 444 75 15 numaralı Mutlu Müşteri hattından sipariş edilebiliyor. Üreticilerini belirlenmiş kalite standartlarına göre seçen, aracı kullanmayan ve doğrudan üreticiyle çalışan Tazedirekt'in birlikte çalıştığı tüm üreticiler ayrıntılarıyla listeleniyor. Neler var? Organik ve pestisit analizli sebze ve meyvelerin, organik yemişlerin; İzmir - Torbalı'da yer alan Tazedirekt Besi Çiftliği'nde yetiştirilen kaynağı belli büyükbaş hayvanlardan elde edilen et ürünlerinin yanı sıra kahvaltılıkların, hazır yemeklerin, unlu mamullerin ve içeceklerin satın alınabildiği Tazedirekt'te glutensiz, vejetaryen ya da vegan beslenme tercihleri için özel seçenekler de bulunuyor. Organik kivi, kestane, mandalina, domates, salatalık, kabak, kuşkonmaz gibi akla gelebilecek her çeşit sebze, meyve ve yemişin kalite standartlarını karşılayan üreticilerden tedarik edildiği ve kapıya kadar ulaştırıldığı Tazedirekt’in Organik Meyve Sebze Kutusu, Organik Yemiş Kutusu, Organik Meyve Kutusu ve Etli Yemek Kutusu gibi kutu seçenekleri de Tazedirekt ile tanışmak için oldukça iyi alternatifler sunuyor. Son olarak, evden çalışırken ihtiyaç duyulan sağlıklı, organik ve lezzetli atıştırmalıklar için Tazedirekt'in "Evden Çalışırken" listesine göz atmanızı öneriyoruz. İstanbul’da ya da Ankara’da yaşıyorsanız 200 lira ve üzeri siparişlerde teslimat ücreti almayan Tazedirekt'in ürünleriyle tanışmak için bu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

Daha fazlasını öğren

apéro

apéro

İştah ve ufuk açan yemek yayını. Her çarşamba ve cumartesi önlüğünü giyer.

• Amerika Birleşik Devletleri Federal Ticaret Komisyonu tarafından Amazon Flex programındaki teslimat sürücülerinin bahşişlerini çalmakla suçlanan Amazon, iddialar karşısında 61,7 milyon dolar ödemeyi kabul etti. Ödenecek tutarın, Amazon’un çaldığı iddia edilen bahşişler sonucu elde ettiği kâra karşılık geldiği söyleniyor.

  • Federal Ticaret Komisyonu ne iddia ediyor? Amazon Flex programı, işe alınacak teslimat sürücülerine bahşişlerinin tamamını ve saatlik 18 ila 25 dolar arası bir ödeme alacaklarını vadediyordu. İddialara göre, işe alımlar bittikten bir süre sonra Amazon Fresh ve Whole Foods için dağıtım yapan Amazon Flex sürücülerinin haberleri olmadan saatlik ücretlerinde kesintiye gidildi ve bu kesinti, fark edilmesin diye sürücülerin bahşişlerinden telafi edildi.
     
  • Bir adım geriden: Geçtiğimiz yıl, ABD merkezli gıda teslimat şirketi DoorDash, teslimat kuryelerinin bahşişlerini onlara vermediği ve müşterilerde bahşişlerin sürücülere gideceği yönünde bir algı yarattığı gerekçesiyle 2,5 milyon dolarlık ceza ödemişti.

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

apéro

apéro

İştah ve ufuk açan yemek yayını. Her çarşamba ve cumartesi önlüğünü giyer.

İLGİLİ BAŞLIKLAR

Amerika Birleşik Devletleri

Amazon Flex

Amazon

Amazon Fresh

DoorDash

NEREDE YAYIMLANDI?

apéroapéro

BÜLTEN SAYISI

ÜYELERE ÖZEL

😉 Müzeyyen bu leziz bir tutku: Afrodizyak gıdalar

Haftanın menüsü aşkla hazırlandı: Afrodizyak gıdalar, plasebo tutkular, aşka prelüt kokteyller

10 Şub 2021

Tazedirekt ile birlikte

YAZARLAR

Adasu Mireli

Food writer @ Aposto

apéro

İştah ve ufuk açan yemek yayını. Her çarşamba ve cumartesi önlüğünü giyer.

İLGİLİ OKUMALAR

;