E-Tech hibrit sistem: Renault Rafale

Renault, ürün gamının tepe noktasını oluşturacak yeni coupe SUV modeli Rafale’in dünya lansmanı gerçekleşti.

E-Tech hibrit sistemi ve CMF-CD platformunu kullanan Rafale, D segmentinde iddialı bir otomobil. Yeni Renault Rafale E-Tech hibrit sistemini ve CMF-CD platformunu kullanarak, Renault’nun ürün gamının en üst noktasında konumlanıyor.

  • Detaylar: Hibrit güç aktarma sistemleri, şasiler ve elektronik ekipmanlara yönelik teknoloji kapasitesini geliştiren Renault, kullanıcılarını artık mutlak sürüş keyfi için yaratılan ve geliştirilen yeni Rafale ile tanıştırıyor.
  • Bir adım geriden: Yeni modelin ismi, Renault'nun 20. yüzyılın başlarına dayanan havacılık geçmişinden esinleniyor. Renault o zamanlar, otomobiller dışında trenler ve uçaklar için içten yanmalı motorların öncü üreticisiydi. 1933'te bir başka üretici olan Caudron'u devralan marka, Caudron-Renault'yu kurdu ve tüm uçaklara önemli rüzgarların isimleri verildi. Buna göre, rekor kırmak için tasarlanan tek koltuklu yarış uçağı C460, 1934'te Rafale olarak yeniden adlandırıldı.
  • Dahası: Yeni Renault Rafale’in 2024 yılında Türkiye’de satışa sunulması planlanıyor.
Hikâyeyi paylaşmak için:

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

İLGİLİ BAŞLIKLAR

hibrit

Rafale

Renault Rafale

Renault

Türkiye

NEREDE YAYIMLANDI?

Aposto Sektör: OtomotivAposto Sektör: Otomotiv

BÜLTEN SAYISI

ÜYELERE ÖZEL

Togg’un 5 yıllık serüveni nasıl geçti?

Yeni modeller: Renault Rafale, Toyota’nın C-HR modeli, Opel Astra Elektrik

26 Haz 2023

Görsel: togg.com.tr

YAZARLAR

Aposto Sektör: Otomotiv

Otomotiv sektöründen haberler ve raporlar, yeni model incelemeleri, pazar payı analizleri, sektörel öngörüler, en önemli basın açıklamaları.

İLGİLİ OKUMALAR

;