📷 Freddie Mercury’nin kişisel fotoğrafları

Queen’in solistinin daha önce hiç gün yüzüne çıkmamış 265 adet fotoğrafı Sotheby’s müzayedesinde satıldı.

24 Eylül - QNB Finansinvest
QNB Finansinvest ile birlikte

Yatırımda doğru adres: QNB Finansinvest Aradığın yatırım fırsatları QNB Finansinvest'te “Sizin önceliğiniz para kazanmak, bizim önceliğimiz sizi kazanmak” diyor QNB Finansinvest ve ekliyor; “Siz yatırım yapmak için hazır olduğunuzda biz size yardımcı olmak için hazırız.” 25 yılı aşkın bir süredir sermaye piyasalarında yenilikçi ve güvenilir olma arzusuyla faaliyet gösteren QNB Finansinvest , ürün çeşitliliği ve teknolojik yatırımlarıyla daha iyi hizmetler sunmak için çalışıyor. Tam bu noktada, QNB Finansinvest ile yurt içi ve yurt dışı hisse senedi piyasalarına erişimin artık tek platformda olduğunu söylemek de bize düşüyor. Neler var? Bireysel ve kurumsal, yerli ve yabancı müşterilere aracılık hizmetleri, portföy yönetimi, yatırım danışmanlığı, varlık yönetimi, kurumsal satış ve yatırım bankacılığı konusunda hizmet veren QNB Finansinvest ile yurt dışı piyasa işlemleri ile yatırım portföyünüzü çeşitlendirirken aynı anda yurt içi yatırımlarınızı da yönetebilirsiniz. Araştırma uzmanları tarafından hazırlanan model portföy ve işlem önerileriyle hem yurt içi hem de yurt dışı hisse senedi piyasalarına hızlıca adım atabilirsiniz. Bireysel yatırımcıların hisse senedi seçimlerinde hayatlarını kolaylaştıran ve yapay zekâ teknolojisini kullanan Akıllı Robo uygulamasıyla hisse senedi tavsiyesi alabilirsiniz. Kazanmayı sürdürülebilir kılmak için şanstan daha fazlasına ihtiyaç var, daha fazlası ise QNB Finansinvest ’te . Siz de hemen hesap açarak ayrıcalıklardan faydalanabilirsiniz.

Daha fazlasını öğren

Aposto Gündem

Aposto Gündem

Her sabah 06.30'da 5 dakikalık gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, politika, teknoloji ve hafta sonu ekleri; kısa, yalın, öz bir şekilde.

Freddie Mercury, müzik evreninde türünün nadide örneklerinden bir sese sahip ve son derece karizmatik bir yıldızdı. Yakın zamanda ortaya çıkan kişisel fotoğraf koleksiyonu, bir ikona dönüştüğü yıllarda sahne hayatı dışında ona neşe veren şeylerin üzerindeki perdeyi kaldırdı. Sotheby’s, Mercury’nin özel dünyasını tasvir eden, daha önce hiç görülmemiş 265 fotoğrafın yer aldığı bir koleksiyonun satışını gerçekleştirdi.

  • Tanımadığımız Freddie Mercury: Çoğunluğu 1980’li yıllara ait polaroitlerden oluşan fotoğraflar, Queen solistinin 1991’deki vefatından bu yana hiç ortaya çıkmamıştı. Freddie Mercury, ölümünün ardından Londra’daki evini ve tüm eşyalarını yakın arkadaşı Mary Austin’e bıraktı. Austin, geçtiğimiz nisan ayında BBC’ye verdiği demeçte koleksiyonla ilgili “Fotoğraflar sizi tanıdığınız Freddie Mercury’nin daha derinlerine götürüyor,” demiş ve “Hayatımdaki bu çok özel bölümü kapatmak için zor bir karar almamın vakti geldi,” diye de eklemişti.
  • Farklı bir hikâye: Mercury’nin tüm stadyumlara hükmettiği ikonik anlarla büyük bir tezat oluşturan bu fotoğraflar, rock yıldızı hakkında farklı bir hikâye sunuyor. Londra’daki Sotheby’s’in kıdemli direktörü David Macdonald, Avustralya’nın ABC News kanalına verdiği demeçte “Bu fotoğraflar çok ama çok biyografik—ancak muhtemelen beklediğiniz şekilde değil,” dedi. Satışın küratörlüğünü de yapan Macdonald, resimlerin Freddie Mercury’nin etrafında inşa edilen mitolojiyi yıktığını açıkladı: [Sanatçı, seçkide] mutfakta bir kediyle oturuyor. [Karelerde] tek bir vazo fotoğrafı veya bahçede sohbet eden arkadaşlar var. Burası farklı bir evren.” 
  • Zamanın ötesinde: Fotoğraflar, Garden Lodge’daki malikânesinde Noel ve doğum günü kutlamalarından görüntülerin yanı sıra Mercury’nin Japonya’ya hayranlığını, çok sevdiği kedilerini ve boş zamanlarından bazı kesitleri kadrajlıyor. Macdonald, açıklamasını “Son 30 yılda Freddie Mercury hakkında çok şey yazıldı ve tartışıldı. Ancak daha önce hiç bu kadar yakından ve sadece sevdiklerinin bildiği kişisel dünyasına yaklaşma ayrıcalığına sahip olmamıştık,” sözleriyle sonlandırdı. 

Bu koleksiyon için gerçekleştirilen açık artırma 6 Eylül’de sona erdi. Fotoğraflar, 6.245 dolar ile 8,743 dolar arasında fiyatlara alıcı buldu. Bu satış, zamanının her daim ötesinde olan bir yıldıza hayran kitlesinin gösterdiği uzun süreli hayranlığın bir kanıtı.

Editörün notu: Müzayededen daha fazla görsele göz atmak için Sotheby’s’in bu koleksiyonla ilgili sayfası burada.

Freddie Mercury, Kaynak: Sotheby’s

Freddie Mercury, Kaynak: Sotheby’s

Freddie Mercury, Kaynak: Sotheby’s

Hikâyeyi paylaşmak için:

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

Aposto Gündem

Aposto Gündem

Her sabah 06.30'da 5 dakikalık gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, politika, teknoloji ve hafta sonu ekleri; kısa, yalın, öz bir şekilde.

İLGİLİ BAŞLIKLAR

polaroit

Freddie Mercury

Sotheby's

Londra

Avustralya

NEREDE YAYIMLANDI?

Aposto GündemAposto Gündem

BÜLTEN SAYISI

📷 Freddie Mercury’nin kişisel fotoğrafları, Amerikan Ulusal Kitap Ödülleri

60. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde jüri üyeliği yapacak isimler ve onur ödülü sahipleri açıklandı. İran Bağımsız Sinemacılar Birliği, hükümet kontrolündeki Farabi Sinema Vakfı’nın kararını kınadı.

24 Eyl 2023

QNB Finansinvest ile birlikte
Kaynak: Sotheby's

YAZARLAR

Aposto Gündem

Her sabah 06.30'da 5 dakikalık gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, politika, teknoloji ve hafta sonu ekleri; kısa, yalın, öz bir şekilde.

İLGİLİ OKUMALAR

;