aposto-logo
TR
TREN

GAİN, Rams Türkiye Grubu tarafından satın alındı

GAİN Kurucusu Gözde Akpınar, 1 Haziran'a kadar Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaya devam edecek
GAİN, Rams Türkiye Grubu tarafından satın alındı

Yayın hayatına 2020 yılında %100 yerli yatırımla başlayan dijital yayın platformu GAİN'in, Rams Türkiye İnşaat Grubu tarafından satın alındığı bildirildi. GAİN hisselerinin tamamının Rams Türkiye bünyesine geçtiği satın almanın miktarına ilişkin herhangi bir açıklama yapılmamakla birlikte, GAİN Kurucusu Gözde Akpınar'ın 1 Haziran'a kadar Yönetim Kurulu Başkanı görevine devam edeceği aktarıldı.

Detaylar: Gözde Akpınar, konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: 

“Üç yıldan fazla bir süredir devam eden GAİN yolculuğumuzda, önemli bir karar aldık. Hepimizin ortak mücadelesiyle, sıfırdan bugünlere getirdiğimiz şirketimiz artık yeni bir döneme giriyor. Bugün itibarıyla GAİN’in bütün hisselerinin Rams Türkiye tarafından satın alınması için el sıkışmış bulunmaktayız. Türkiye’nin yüzde yüz yerli yatırımla kurulan dijital platformu olan GAİN için ilk günden beri hayalimiz, ülkemizden globale açılan bir marka yaratmaktı. Global dev rakiplerimizin olduğu sektörde, bize inanan ekibimiz ve iş ortaklarımızla birlikte farklı işler yaparak izleyicilerimiz ile birbirimizi daha iyi anlayarak güçlü bir bağ kurduk. Bu satışın ülkemiz için hayırlı olmasını ve bu bağın gelişerek sürmesini diliyorum.”

Öte yandan: Kurulduktan kısa bir süre sonra 2 milyon kullanıcıya ulaşarak başarı yakalayan; %90'ı orijinal olmak üzere kullanıcılarına sunduğu içerikler ve rekabetçi üyelik ücretiyle rakip platformlar arasından sıyrılan GAİN, Akpınar'ın ikinci başarılı çıkışı olma özelliği taşıyor. 

  • 2007 ila 2019 yılları arasında Betek Boya ve Kimya Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenen Akpınar, 2019 yılında Filli Boya markasını da bünyesinde bulunduran Betek Boya ve iştiraklerine ait hisselerin hepsini Japonya merkezli Nippon Paint Holdings’e satmıştı.

Kimdir: Ramazan Bülbül tarafından 1988 yılında Gaziantep'te kurulan RAMS Global, 1993'den bu yana ana merkezinin bulunduğu Kazakistan'ın eski başkenti Almatı'da faaliyetlerine devam ediyor. RAMS Kazakistan ve RAMS Türkiye şirketleri ile başta gayrimenkul ve inşaat sektörlerinde aktif olan RAMS Global, sağlık, turizm, madencilik ve mobilya sektöründe de projeler geliştiriyor. 

  • Günümüzde 10'u aşkın şehirde 10 binden fazla çalışanı bulunan RAMS Global'ın CEO'su Faruk Bülbül, 2022 yılında yaptığı açıklamada Türkiye'ye 300 milyon dolardan fazla sermaye getirdiklerini ifade etmişti.
Hikâyeyi paylaşmak için:

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

İLGİLİ BAŞLIKLAR

turizm

Rams Türkiye İnşaat Grubu

Rams Türkiye

Gözde Akpınar

Türkiye

Betek Boya

Filli Boya

Nippon Paint Holdings

Ramazan Bülbül

Gaziantep

RAMS Global

Kazakistan

Almatı

RAMS

NEREDE YAYIMLANDI?

Quando StartupQuando Startup

BÜLTEN SAYISI

ÜYELERE ÖZEL

🛵 Getir'den yeni hamle, BiSu'dan konkordato ilanı

Getir'den yani satın alma. BiSu'dan konkordato ilanı. GAİN'in yeni sahibi. Haftanın öne çıkan yatırımları.

05 May 2023

Christian Mang/Reuters

YAZARLAR

Quando Startup

Türkiye’den ve dünyadan en önemli teknoloji ve girişimcilik haberleri; yatırımlar, satışlar ve yükselen trendler.

İLGİLİ OKUMALAR

;