aposto-logo
TR
TREN

#KayıtsızKalmayın: 16 Günlük Aktivizm

#KayıtsızKalmayın: 16 Günlük Aktivizm

25 Kasım - Abas
Abas ile birlikte

Bir ERP yazılımından çok daha fazlası: abas ERP Kurumsal kaynak planlama (ERP) sistemi, iş dünyasında bir organizasyon genelinde kritik iş işlevlerini entegre etmenin anahtarı olarak görülüyor. 1980 yılında kurulan abas , 40 yılı aşkın ERP implementasyon deneyimiyle dünya çapında 4.000'den fazla üretici işletmeye hizmet veriyor. Nedir? Global ERP yazılımlarının implementasyon projelerinde yer almış deneyimli danışman kadrosuyla abas ERP , üretici işletmeler için uçtan uca eksiksiz dijital çözümler sunuyor. Neler var? abas ERP; işletmelerin süreçlerini optimize eden ve standart bir ERP (Kurumsal Kaynak Planlama) yazılımının içerdiği fonksiyonlara ek olarak, iş süreçleri yönetimi (BPM), IoT/MES Connector (abas Connect), proje yönetimi (PM), sonlu kapasite planlama ve ileri çizelgeleme (APS), CAD/PDM/PLM Connector, kalite yönetimi (QM), iş zekâsı ve analitikler (abas Dashboard), ürün konfigüratörü, depo ve üretim sahasından veri toplama ve mobil CRM/Servis gibi fonksiyonları da sağlayan üreticiler için komple bir çözümdür. Neden önemli? Çalışan sayınız ve iş alanınız ne olursa olsun abas ERP; süreçlerinizi optimize ederek zamandan ve maliyetlerden tasarruf etmenizi, daha iyi bir genel görünüm elde etmenizi, güvenilir bir planlama yapmanızı ve gelecekte de rekabetçi kalmanızı sağlıyor. abas ERP dünyasıyla tanışmak, ön analiz ve demo talebinde bulunmak için bu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

Daha fazlasını öğren

Aposto Gündem

Aposto Gündem

Her sabah 06.30'da 5 dakikalık gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, politika, teknoloji ve hafta sonu ekleri; kısa, yalın, öz bir şekilde.

Bugün 25 Kasım Kadınlara Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü.

Birleşmiş Milletler, her yıl küresel ölçekte 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Gününde başlayıp 10 Aralık İnsan Hakları Gününe kadar süren "16 Günlük Aktivizm" isimli bir kampanya yürütüyor. Kampanya, 1991’den bu yana kadın ve kız çocuklarına yönelik şiddetin önlenmesi ve ortadan kaldırılması için platform ve strateji olarak kullanılıyor. 

Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN Women), 2012’den bu yana düzenlediği kampanyalarla Türkiye’de kadınlara yönelik şiddete karşı farkındalık yaratıyor ve herkesi şiddetin önlenmesi için hareketin bir parçası olmaya davet ediyor. 

Birleşmiş Milletler Genel Sekreterinin "Dünyayı Turuncuya Boya" çağrısından hareketle geçtiğimiz yıllarda "Ateş böcekleriyle karanlığı aydınlat", "Sen de bir ateş böceği yak, karanlığı aydınlat" gibi temalarla dijital ve fiziksel etkinlikler düzenleyen UN Women, bu yılki kampanyasını #KayıtsızKalmayın mottosuyla somutlaştırıyor. 

Bu kapsamda UN Women, herkesi kadınların maruz bırakıldığı şiddete "kayıtsız kalmamaya" çağrıyor. "Ben de kayıtsız kalmıyorum!" demek isteyen herkes, kampanyaya sesleriyle www.atesbocekleri.info internet sitesi üzerinden destek olabiliyor. Kampanyanın internet sitesinin ziyaretçileri ev, sokak, arkadaş grubu, sosyal medya, iş yeri, spor kulübü gibi farklı mekânlarda şiddet içeren durumlar hakkında senaryolara ulaşabiliyor; olası müdahaleler ve şiddet içeren bir duruma karşı önlem almanın yolları konusunda bilgi sahibi olabiliyor.


Aposto! da 16 Günlük Aktivizm kapsamında 10 Aralık İnsan Hakları Günü’ne dek ANGST, Aposto! Gündem, Punto, Quando, Spektrum, Pareto, apéro, Duende, Soli yayınlarında Türkiye’de kadın haklarına, kadın hareketine, insan haklarına, LGBTİ+ haklarına ve toplumsal cinsiyet eşitsizliğine dair makalelere, röportajlara yer veriyor. Koleksiyonun tamamına ulaşmak için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Hikâyeyi paylaşmak için:

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

Aposto Gündem

Aposto Gündem

Her sabah 06.30'da 5 dakikalık gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, politika, teknoloji ve hafta sonu ekleri; kısa, yalın, öz bir şekilde.

İLGİLİ BAŞLIKLAR

şiddet

izm

toplumsal cinsiyet eşitsizliği

Birleşmiş Milletler

UN Women

Türkiye

NEREDE YAYIMLANDI?

Aposto GündemAposto Gündem

BÜLTEN SAYISI

🗞 BAE yatırımları, 8 saatlik başbakan

Herkese günaydın. BAE ile Türkiye arasında dokuz alanda iş birliği anlaşması imzalandı. Muhalefet, hükümeti erken seçime çağırdı. İsveç'in ilk kadın başbakanı seçildikten saatler sonra istifa etti.

25 Kas 2021

Abas ile birlikte
Anadolu Ajansı

YAZARLAR

Aposto Gündem

Her sabah 06.30'da 5 dakikalık gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, politika, teknoloji ve hafta sonu ekleri; kısa, yalın, öz bir şekilde.

İLGİLİ OKUMALAR

;