Keyfim Bilir #1

Paşa çayları, La Belle Époque ve yanlış olmayan kararlar

Together with EKA Creative Studio

EKA Create Studio 'dan bir duyurunuz var Etki yaratmaya hevesli genç profesyonellerin bir araya geldiği fijital (fiziksel + dijital) komüniteye davetlisin! Nedir? EKA Creative Studio ; yaratıcı sektörler, teknoloji, inovasyon ve sosyal bilimler alanlarında çalışan veya okuyan, çevresinden ilham alan, üretmek, gelişmek ve değiştirmek isteyen genç profesyonellerin bir araya geldiği bir komünite. Neden önemli? Gençlerin kendi disiplinlerinde öncü rol alabilmeleri, farklı bakış açıları kazanabilmeleri ve iş birlikleri geliştirebilmelerini kolaylaştıran bir “verse” sunmayı amaçlayarak tasarlanan EKA komünitesi ; sunduğu etkinlik ve eğitim programlarıyla öğrenmeyi kolaylaştırmayı, çeşitli disiplinlerden ve yeteneklerden komünite üyelerini bir araya getirerek onlara yeni keşif alanları açmayı ve kariyer gelişimlerinde yeni yetkinlikler kazandırmayı hedefliyor. EKA Komünite Etkinliği EKA komünite ile ilgili detaylı bilgiye buradan , Instagram hesaplarına şuradan , başvuru yapmak içinse forma hemen aşağıdan ulaşabilirsin. Başvuru Formu

Learn more

20'lik

20'lik

20’lik, kafada oluşan saçma soruların, açılmayı bekleyen ve bazen suratımıza çarpılan kapıların, gündem ile üzerimize çökebilecek fenalığın paylaşıldığı bir bülten.

Bu hafta Keyfim’le ben dolaşıyorum. Size yemeklerden tutun, filmlere kadar birçok tavsiyem var. O zaman bakalım bu hafta keyfimiz neler bilmiş? 

Bir film: Tamam, yeni çıkmadı. Ben de yeni izlemedim. Ama sıkça aklımda olan bir film çünkü çok güzel. La Belle Époque. Yes Sir I Can Boogie diyerek sizi bu filme doğru uğurluyorum.

Bir söz: Geçen gün arkadaşımla Tarabya taraflarında yürürken, ‘biz n’apıyoruz ya’ temalı sohbet ediyorduk. Bu konuşma da karar vermeye, doğru-yanlış kararlara evrildi. O da bana, onun bir arkadaşının ona söylediği sözü tekrarladı: ‘doğru-yanlış karar yok, sadece doğru kararlar var.’ Tamam biliyorum bu her zaman doğru değil. Aptal soru yoktur gibi bir şey oluyor — ve hepimiz aptal sorular olduğunu biliyoruz… AMA hayatımızla ilgili verdiğimiz her kararın bizi bir yola götüreceğini ve bir şeyler öğreteceğini düşündüğümüzde, evet belki de yanlış karar yok.

Bir albüm: Imarhan’ın Imarhan adlı albümüne takmış bulunuyorum. En sevdiğim şarkı da Assossamagh

Bir şarkı: Sound and Vision, David Bowie. Duramıyorum!! 

Bir içecek: Paşa çayı. Evet biliyorum. İstediğiniz kadar dalga geçin. Umurumda değil. 5 bardak çay içtikten sonra çarpıntı yaşamamayı tercih ediyorum. Teşekkür ederim. 

Giydiğim bi' şey: Kovboy botları. Ehe.

Sevdiğim bir söylem: ‘Bakılır.’

Satın aldığım bi' şey: Act Istanbul'un nazar boncuklu anahtarlıkları

Yiyecek: çırpılmış yumurta ve kısır kombinasyonu. Umami umami olalı böyle umamilik görmedi. Hdfsjdl alakasız bir yorum. Ama çok lezzetli.

Yazı: Aposto'da çıkan Parlamento adlı yayının Yasaklar adında bir serisi var. En son da reklam yasakları ile ilgili bir sayı çıkarttılar. Ben çok severek okuyorum. Buradan ulaşabilirsiniz.

Bir de, New York Times, 2023'e daha mutlu girmek için 7-Day Happiness Challenge diye bir seri çıkardı. Bu serinin 2. günü için çıkardıkları yazı da 8-dakikalık telefon konuşmaları ile ilgili. Çok büyük bir olaya dönüşmeden, uzun süredir konuşmadığımız ve çok sevdiğimiz insanlarla bağ kurmayı sağlayan, çok basit ama etkili bir sistem. Hoşuma gitti. Buradan okuyabilirsiniz.

Genel bir keyif patlaması: şöyle tam kase, tam da tabak olmayan şeyler. Her şeyi onların içine koyup yemek istiyorum. Bu da böyle.


Tavsiye istediğiniz konular için [email protected] 'a e-posta atabilir ya da Instagram üzerinden ulaşabilirsiniz.

Hikâyeyi beğendiniz mi? Paylaşın.

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

20'lik

20'lik

20’lik, kafada oluşan saçma soruların, açılmayı bekleyen ve bazen suratımıza çarpılan kapıların, gündem ile üzerimize çökebilecek fenalığın paylaşıldığı bir bülten.

İLGİLİ BAŞLIKLAR

Imarhan

David Bowie

Umami umami

umami

sto

New York Times

NEREDE YAYIMLANDI?

20'lik20'lik

HİKAYE

·

ÜYELERE ÖZEL

Hoş Geldin 2023!

2023'e mektuplar ve Keyfim bilir no. 1

05 Oca 2023

YAZARLAR

Yasmin Güleç

Anthony Bourdain'in #1 numaralı hayranı olmak dışında zamanımı genelde yazarak, yürüyerek, kahve içerek ve derin politik tartışmalara girerek harcıyorum.

20'lik

20’lik, kafada oluşan saçma soruların, açılmayı bekleyen ve bazen suratımıza çarpılan kapıların, gündem ile üzerimize çökebilecek fenalığın paylaşıldığı bir bülten.

İLGİLİ OKUMALAR

;