aposto-logoÇarşamba, 7 Haziran 2023
aposto-logo
Çarşamba, Haziran 7, 2023
Aposto Üyelik

Louis Garrel'in aile komedisi, Norveç sinemasının kabusu

12 Mayıs haftasında vizyona giren filmlerden öne çıkanlar.

The Innocent / Masum, 2022
Yönetmen: Louis Garrel
Nerede izleyebilirsin? 
Gösterimde

Haftanın gösterime giren yeni filmleri arasında, Louis Garrel’in yazdığı, yönettiği ve rol aldığı The Innocent / Masum öne çıkıyor. Türkiye’deki ilk gösterimi geçtiğimiz ekim ayında Filmekimi’nde gerçekleşen komedi, 60 yaşındaki annesinin bir mahkûmla evlenmeye karar verdiğini öğrenince endişelenen ve annesini korumak amacıyla elinden geleni yapan Abel’in yaşadıklarını konu alıyor. Louis Garrel, hikâyenin çıkış noktasının 20 yıl kadar hapishanelerde tiyatro atölyeleri yapan, sonrasında hapishanede evlenen annesi ve üvey babası olduğunu söylüyor. Bu sıcak aile komedisi, senin de bakış açını değiştirecek, ön yargılarını yıkacak güçte.

Nightmare | Kaynak: Kinorium

Nightmare / Karabasan, 2022
Yönetmen: Kjersti Helen Rasmussen
Nerede izleyebilirsin? 
Gösterimde

Haftanın gösterime giren bir diğer filmi ise Kjersti Helen Rasmussen imzalı bir korku filmi. Norveç yapımı film, yeni evli bir çiftin taşındıkları evde başlarından geçen doğaüstü olayları konu alıyor. Yeni evlerinde sürekli komşularının kavga seslerini ve bebek çığlıkları duyan Mona ve Robby, bir süre sonra bu seslerin kendi evlerinden geldiğini fark ediyorlar. Bazı kabusların uyanınca da sona ermeyebileceğini söyleyen film seni de huzursuz edecek.


Bir öneri daha...

Haftanın gösterime giren diğer 6 filmi arasında, Michelle Monaghan'ın iki çocuğuyla eski bir çiftliğe taşınan ve oğlunu bir köpek ısırdıktan sonra gizemli bir hastalıkla karşı karşıya kalan bir anneyi canlandırdığı korku filmi Blood / Lanetli Kan (2022, Brad Anderson) öne çıkıyor.

Hikâyeyi beğendiniz mi? Paylaşın.

İlgili Başlıklar

Louis Garrel

Türkiye

Filmekimi

Karabasan

Helen Rasmussen

sti Helen Rasmussen

Norveç

Michelle Monaghan

Lanetli Kan

Brad Anderson

Hikâyeyi beğendiniz mi?

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

Nerede Yayımlandı?

👟 The Innocent, Air, Neredesin Firuze, Kavur

Yayın & Yazar

Duende İzleme Listesi

Sinemada, evde ya da İstanbul’daki film gösterimlerinde izleyebileceklerinizden özel seçkiler ve öneriler.

Emre Eminoğlu

1987’de İstanbul’da doğdu. Sabancı Üniversitesi Üretim Sistemleri Mühendisliği lisans ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Kültür Yönetimi yüksek lisans programlarından mezun oldu. Sinema, kültür ve sanat yazarı ve editör olarak çalışıyor.

;