aposto-logo
TR
TREN

SEC ve Binance arasında ‘geçici’ anlaşma

SEC, Binance'in fonları denizaşırı ülkelere aktarılabileceğinden endişe duyduğunu belirterek Binance.US'in tüm varlıklarının dondurulması için talepte bulunmuştu.

26 Mayıs - Philips - Angst
Philips ile birlikte

Her gün tertemiz bir ev: Philips HomeRun 7000 Serisi Aqua Islak ve Kuru Robot Süpürge Philips Robot Süpürge 7000 Geç gelen bahar temizlikleri yapıldıysa şimdi sıra her gün tertemiz bir evle karşılaşmakta. Philips Robot Süpürge 7000 siz gelmeden evinizi tertemiz yapmak için hazır. Nedir? Hem süpürüp hem paspas yapma özelliğiyle Philips Robot Süpürge 7000 günlük zemin temizliğinizde en yakın yardımcınız olmaya aday. Evde olun veya olmayın, kendinize ve işlerinize zaman ayırırken robot süpürge sizin yerinize temizler. HomeRun uygulaması: Uygulama üzerinden her bir oda için temizlik rutini oluşturarak robotunuzun evi dilediğiniz şekilde ve zamanda temizlemesini sağlarsınız. Temizliği uzaktan başlatabilir, duraklatabilir ya da durdurabilirsiniz. Kolayca gerçekleştirebileceğiniz robot kurulumu için detayları burada bulabilirsiniz. Neden Philips Robot Süpürge 7000? Tek seferde hem süpürüp hem paspaslayarak üstün ve pratik temizlik sağlar. Emiş gücü seviyesini eco, normal, yüksek ve max şeklinde; paspas ıslaklık seviyesini ise düşük, orta ve yüksek olarak ayarlayabilirsiniz. En ince tozları bile yakalayan ultra güçlü emiş gücüyle patili dostların eve yayılan tüylerine veda edebilirsiniz. 360lazer Navigasyon teknolojisi evi tarayarak harita oluşturur, böylece en hızlı ve verimli rotayı takip ederek en zor yerleri bile temizler. Küçük eşyalar için engel tespiti sayesinde hiçbirine takılmaz. Normal, sessiz ve düşük gürültü çalışma modlarına sahip. Temizlikteki yeni yardımcınızla tanışmak için Philips Robot Süpürge 7000 buradan inceleyebilirsiniz.

Daha fazlasını öğren

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile dünyanın en büyük kripto borsası Binance ve Binance'in ABD'deki bağlı kuruluşu Binance.US, geçtiğimiz hafta SEC tarafından açılan dava devam ederken, Binance'in yerel çalışanlarının müşteri fonlarına erişebilmesini sağlayacak 'geçici' bir anlaşmaya vardı. 

Anlaşmayı imzalayan Columbia Bölgesi Bölge Mahkemesi Yargıcı Amy Berman Jackson, daha geniş kapsamlı dava için zaman çizelgeleri önermeye başlamaları için de taraflara emirde bulundu.

Bir adım geriden: ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), 13 farklı suçlamada bulunarak, Binance ve kurucusu Changpeng Zhao'ya, milyarlarca dolar değerinde kullanıcı fonunu bir araya getirerek Zhao tarafından kontrol edilen bir Avrupa şirketine gönderdiği iddiasıyla dava açmıştı. 

  • Düzenleyici kurum, Zhao ve kripto borsasının, yüksek net değere sahip ABD'li yatırımcıların ve müşterilerin Binance'in düzenlenmemiş uluslararası borsasında işlem yapmaya devam etmelerini sağlamak için "kendi kontrollerini" yıkmaya çalıştığını ve ABD'de "lisanssız bir menkul kıymetler borsası" olarak faaliyet gösterdiğini öne sürmüştü.
  • Şikayette, Haziran 2018 ile Temmuz 2021 arasında Binance'in 11,6 milyar dolar gelir elde ettiği ve bunun büyük kısmının işlem ücretlerinden geldiği belirtilmiş; borsanın kuruluşundan bu yana, kurucusu Zhao'nun yönlendirmesi ve kontrolünde ABD'li müşterileri cezbetmek için "önce açıkça ve daha sonra sinsice" çalıştığı ifade edilmişti.
  • Bunlara ek olarak SEC, dava süreci devam ederken geçici bir yasaklama emri verilmemesi hâlinde fonların denizaşırı ülkelere aktarılabileceğinden veya kayıtların imha edilebileceğinden endişe duyduğunu belirterek Binance.US'in tüm varlıklarının dondurulması için talepte bulunmuş; Binance.US avukatları ise tüm varlıkların dondurulmasının "ölüm cezası" anlamına geleceğini söyleyerek karşı çıkmıştı.
  • Önerilen anlaşma, SEC'in menkul kıymetlerle ilgili suçlamalarla ilgili borsayı takip ederken Binance.US'nin tüm varlıklarını dondurma talebine yanıt verdi. Düzenleyici kurum, geçici bir yasaklama emri (TRO) verilmemesi halinde fonların denizaşırı ülkelere taşınabileceğinden veya kayıtların imha edilebileceğinden endişe duyduğunu söyledi. Binance.US'nin avukatları, tüm varlıkların dondurulmasının "ölüm cezası" anlamına geleceğini söyleyerek geri adım attı.
  • Binance ise yayımladığı blog yazısında suçlamaları reddederek "ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun bugün Binance'e karşı diğer çözüm yollarının yanı sıra sözde acil durum yardımı talep eden bir şikayette bulunmayı seçmesinden dolayı hayal kırıklığına uğradık" ifadelerine yer vermişti.

Geniş açı: İkili arasındaki anlaşmaya göre Binance.US, küresel borsa Binance Holdings'ten hiçbir yetkilinin cüzdanlar veya donanım cüzdanları için özel anahtarlara veya Binance.US'nin Amazon Web Hizmetleri araçlarına kök erişimine sahip olmadığından emin olmak için adımlar atacak. Buna göre, Binance.US, önümüzdeki haftalarda tahmini maliyetler de dahil olmak üzere işletme giderleri hakkında ayrıntılı bilgi paylaşacak.

  • Önerilen anlaşmada yer verilen diğer hükümler, Binance.US'nin küresel çalışanların erişemeyeceği yeni kripto cüzdanları oluşturmasını, SEC'e ek bilgi sağlamasını ve hızlandırılmış bir keşif programını kabul etmesini gerektiriyor. Ayrıca, ABD merkezli müşterilerin bu süre zarfında platformdan para çekmeleri de mümkün olacak.

Bu içerik ilk olarak Quando Blok bülteninde yer almıştır. Haftanın en önemli blokzinciri, kripto para, DeFi, NFT, Web 3.0 ve Metaverse gelişmelerini kaçırmamak için buraya tıklayarak şimdi abone olun.

Hikâyeyi paylaşmak için:

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

İLGİLİ BAŞLIKLAR

Binance

Binance.US

Amy Berman

Changpeng Zhao

NEREDE YAYIMLANDI?

Aposto GünsonuAposto Günsonu

BÜLTEN SAYISI

📬 Rakam telaffuz edilmeyen masa

Asgari Ücret Tespit Komisyonu ikinci defa toplandı. SEC, Binance ile geçici anlaşmaya vardı. Millî eskrimci Enver Yıldırım Avrupa Şampiyonası'nda bronz madalya kazandı.

19 Haz 2023

Philips ile birlikte
AA

YAZARLAR

İrem Denli

Teknoloji Editörü

Aposto Günsonu

Hafta içi her gün 18.30’da o gün dünyayı ve Türkiye'yi şekillendiren gelişmeler e-posta kutunda. Kısa, yalın, öz.

İLGİLİ OKUMALAR

;