aposto-logo
TR
TREN

🍷Şarabın Doğum Günü

Hasadın şaraphane yüzü, önolog sesi.

Zaman hasat zamanı, bu hasatta da biliyorsun Çal’daydım. “Eylül ayı, hasat ayı” dedik ve bu ayın ilk sayısında bağa girdik, üzüm kestik. Geçen sayıyı okumadıysan seni önce oraya alalım. Zira bu hafta şaraphaneye giriyoruz, şarabın doğum gününü kutluyoruz. Hasadın şaraphane tarafını, hasat sonrası şaraphanedeki işlemleri adım adım görüyoruz.

Şaraphanede ilerliyorum, fıçıların arasında kaybolmak üzereyken bir ses geliyor; fıçının tıpası açılmış, pipet ile şarap tadıyor birisi. Biraz merak, biraz heyecan ile gidiyorum yanına ve bu yayında bir seri başlatmaya karar veriyorum: “Şaraphaneden Sesler”. Şarap üretim sürecinde yer alan kişiler ile keyifli ve öğretici sohbetler hayal ediyorum. Hazır fıçılar da dolu, neden olmasın?

Biraz yolculuk, biraz kutlamaya hazırsan başlayalım!

Dikkat! Bu yayın alkollü içeceklerden fermente üzüm suyu olan şaraptan bahsediyor. 18 yaşından küçük okurlara fermente olmayan üzüm suyu daha uygun olabilir.

Şerefe,

Selin

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

YAZARLAR

Veraison

Kadehindeki şarabı keşfederken, sonraki yudumu hayal eden bir şarap yayını. Şarabın sadece beyaz örtülü masalarda içilmediğine inanıyor, her sofrada yer arıyor. Her hafta duyusal deneyim rotaları çizmek için e-posta kutunda!

İLGİLİ BAŞLIKLAR

İLGİLİ OKUMALAR

0%

;