Milliyet ile ilgili hikayeler

• Kültür ve Turizm Bakanlığı , Antalya’da milliyet farkı nedeniyle ziyaretçiden fazla ücret tahsil eden otele inceleme başlattığını açıkladı. İnceleme kapsamında otele, 54 bin liralık para cezası verildi ve alınan fazla ücret, misafire geri iade edildi.

01 May 2024

• Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy , Antalya'da müşteriden "milliyet farkı" ücreti alan otele ceza kesildiğini açıkladı: "Milliyet farkı şeklinde haksız bir gerekçeyle 120 avro karşılığında 4.778 lira ücret farkı alınması nedeniyle firmaya 54.694 lira idari para cezası verildi ve firma tarafından da alınan ücret farkı misafire iade edildi."

01 May 2024

SpektrumSpektrum

HİKAYE

Ne İstanbul ne Türkiye depreme hazır

Depreme gerçek anlamda hazır olabilmek için sistemi baştan sona değiştirmek, sorumluları tek tek işaret etmek gerektiği, 1999’dan bugüne net biçimde görülüyor. Ancak popülizm ve iktidar mücadelesi, bütün bunlara karşı hep galip geliyor.

Gökçer Tahincioğlu

·

13 Şub 2024

ne-istanbul-ne-turkiye-depreme-hazir
• Polonya’da Pazar günü gerçekleşen seçimlerin dün kesinleşen sonuçlarına göre 2015 yılından beri ülkeyi yöneten muhafazakâr milliyetçi Hukuk ve Adalet Partisi (PiS) çoğunluğu elde edemedi. Seçim yarışında iktidar partisi PiS’in oy oranı %36’da kaldı. Seçimde birinci parti gelmesine karşın 460 sandalyeli Polonya Parlamentosu'nda (Sejm) çoğunluğu elde edemeyen PiS’e olan yakınlığıyla bilinen aşırı sağcı Konfederasyon Partisi'nin (KON) oy oranının da %6,4'te kalmasıyla birli...Devamını Oku

18 Eki 2023

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

Polonya seçimleri: Popülistler artık o kadar popüler değil

Polonya’daki seçimlerin resmî olmayan sonuçlarına göre 2015 yılından beri ülkeyi yöneten muhafazakâr milliyetçi Hukuk ve Adalet Partisi (PiS) çoğunluğu elde edemedi. Popülist lider Yaroslav Kaçinski’nin iktidarı kaybetmesi Avrupa için ne anlama geliyor?

18 Eki 2023

polonya-secimleri-populistler-artik-o-kadar-populer-degil
🧐 Bugün neler okuduk? Pareto | İş artık gittiğimiz bir yer değil, yaptığımız bir şey apéro | Zafer Yenal’la: Coğrafya, kader mi etmen mi? Aposto İstanbul | İstanbul Koro Festivali başlıyor Sabah | Dilek Güngör: ‘Bebek bezinden değil bankalardan ek vergi alınsın’ Milliyet | Nişan töreni gibi tez savunması: ‘Sanki kısır günü’ Çiğdem Toker | Tasarruf genelgesi ne oldu? Barış Pehlivan | “Gazetecilikten tutuklanmış, tutuklu olsak da gazetec...Devamını Oku

17 Ağu 2023

• DASK’ın kapsamının genişletilerek sel afetinin de sigorta kapsamı altına alınmasına karar verildi. Milliyet’te yer alan habere göre , düşük olması nedeniyle eleştirilen teminat tutarlarının da yükseltilmesi bekleniyor.

16 Ağu 2023

• Milliyet’ten Namık Durukan imzalı habere göre , İstanbul’da deprem için yapılan hazırlıklar kapsamında, ilgili yöneticilerin afetzede olacağı düşünülerek 39 ilçeye 39 vali görevlendirildi . 39 ilçede Afet Yönetim Merkezleri’nin tamamında DMR Telsiz Sistemi kurularak çalışır hâle getirildi.

14 Ağu 2023

• 6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerin üzerinden 6 ay geçti. Milliyet'ten Çiğdem Yılmaz'ın haberine göre , onlarca kişi hâlâ kayıp. Kayıpların yakınları ise arayışlarını sürdürüyor.

07 Ağu 2023

• Restoranlar ve Turizm Derneği (TÜRES) Başkanı Ramazan Bingöl , Türkiye'de ortalama 20 milyon ton gıdanın israf edildiğini belirtti. Bingöl "Gıda israfındaki suçluların baş aktörü ise 'serpme kahvaltı'. Sadece serpme kahvaltılardaki israf nedeniyle yılda ortalama 100 milyar lira çöpe atılıyor" ifadelerini kullandı. Dahası: Milliyet'ten Çiğdem Yılmaz'ın konuya ilişkin haberine göre, Türkiye'deki bazı restoranlar israfı önlemek amacıyla menülerinde serpme kahvaltı s...Devamını Oku

05 Ağu 2023