aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

Suisse ile ilgili hikayeler

• UBS Group , ikinci çeyreğe ilişkin finansal sonuçlarını açıkladı. Buna göre, UBS’in bu yıl başında Credit Suisse'i 3,8 milyar dolara satın alması bankaya 29 milyar dolarlık rekor kâr getirdi. Önemli nokta: Credit Suisse'in satın alınmasından kaynaklanan bilanço karı analistlerin 33,45 milyar dolarlık beklentilerinin altında kalması da dikkati çekti. Güncel: Öte yandan, UBS’ın ana faaliyet alanı olan varlık yönetiminde vergi öncesi karı geçen yılın aynı çeyreğine gö...Devamını Oku

01 Eyl 2023

• UBS , Credit Suisse’in devralınması sürecini 12 Haziran'a kadar tamamlayacağını duyurdu. Buna göre, Credit Suisse hissedarları ellerindeki her 22,48 hisse için 1 UBS hissesi alacak. Bir adım geriden: UBS, 19 Mart'ta Credit Suisse'i 3 milyar frank (3,3 milyar dolar) karşılığında devralmak için anlaşmaya varmıştı. İsviçre merkezli bankanın bu devralmadan 5 milyar franka varan bir zarar yazması bekleniyor.

06 Haz 2023

ParetoPareto

HİKAYE

UBS, Credit Suisse devralımında aceleci mi davrandı?

Devralma işleminin UBS tarafında yaklaşık 17 milyar dolarlık bir zarara yol açması söz konusu

19 May 2023

ubs-credit-suisse-devraliminda-aceleci-mi-davrandi
ParetoPareto

HİKAYE

UBS, JPMorgan'ı işe aldı

UBS, Credit Suisse'in yurt içi işlerine dair alternatifleri değerlendiriyor

14 Nis 2023

ubs-jpmorgani-ise-aldi-1
• İsviçre'nin en büyük bankası UBS, bankacılık krizinin merkezinde yer alan ve ülkenin en büyük ikinci bankası olan Credit Suisse'in tamamını satın almak için anlaşma sağlandığını açıkladı. Müzakereler sonunda Credit Suisse'i yaklaşık 3,25 milyar dolardan değerlendirdi.

25 Mar 2023

• Credit Suisse krizinde hafta sonu boyunca yoğun bir haber akışı yaşandı. UBS’in 1 milyar USD olarak lanse edilen ilk teklifi, Pazar günü akşam saatlerinde 2 milyar USD’nin üzerine taşındı ve haberlere göre anlaşma sağlandı. Bu tarihi anlaşma ile birlikte İsviçre’nin en büyük bankası, en büyük ikinci bankasını satın alacak. Sürecin kurgulanmasına resmi otoritelerin doğrudan müdahil olacakları da gelen bilgiler arasında. Teklife göre, UBS, Credit Suisse için hisse ...Devamını Oku

20 Mar 2023

• İsviçre merkezli Credit Suisse ’in Yönetim Kurulu Başkanı Antonio Horta-Osorio Covid-19 kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle hakkında açılan soruşturmanın ardından istifa ettiğini açıkladı. Horta-Osorio’nun yerine bankanın yönetim kurulu üyesi Axel Lehmann atandı. İstifanın ardından Zürih borsasında Credit Suisse’in değeri %2,2 oranında düştü.

18 Oca 2022