Tank ile ilgili hikayeler

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

Dünyanın ilk “SİHA gemisi”: TCG Anadolu

Türk Deniz Kuvvetleri, yeni ve en büyük savaş gemisi TCG Anadolu'yu envanterine kattı. Geminin tanımı ve sınıflandırılması, tartışma konusu oldu.

18 Nis 2023

dunyanin-ilk-siha-gemisi-tcg-anadolu
• Charlie Hebdo dergisinin "Türkiye'de deprem" başlığıyla Twitter'da yaptığı paylaşımda, yıkılan binalar ile devrilen bir aracın tasvir edildiği çizimin üzerinde "Tank göndermeye ihtiyaç kalmadı" ifadesi yer aldı.

07 Şub 2023

• Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut, Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinin yıl dönümü nedeniyle 22 Şubat'ta İstanbul'da bir zirve düzenleneceğini açıkladı. Ukrayna'dan bir hükümet yetkilisinin de davet edileceğini belirten Meyer-Landrut "Bu, aynı zamanda Ukrayna'ya olan desteğimizi de ifade etmenin bir yolu. Geçen yıl 24 Şubat, Rus saldırganlığının başlaması Avrupa tarihinde belirleyici bir an oldu. Kıtamızda bir savaşımız var, acımasız ...Devamını Oku

27 Oca 2023

Tank sesleri Meclis içerisinde duyulurken Türkiye 2 yıl daha askeri bir yönetim altına giriyordu. Cumhuriyet bir defa daha bir anayasanın yazılmasına ve siyasi partilerin yargılanmasına şahit olacaktı. Türkiye’nin demokrasi serüveni ancak 1983 yılı itibariyle daha kısıtlı bir şekilde devam edebilecek, o zamana kadar ise asker yönetimi altında sağ-sol çatışmaları ağır bir şekilde bastırılacaktı. Türkiye’nin 80’li yıllarını inceleyeceğimiz gelecek sayımızı okumayı unutmayın.

02 Ağu 2022