aposto-logo
TR
TREN

26 Ağustos - Türkiye İş Bankası
Türkiye İş Bankası ile birlikte

Türkiye İş Bankası 99 yaşında Bir asrı doldurmaya hazırlanan Türkiye İş Bankası 99 yıl önce Cumhuriyet döneminin ilk bankası olarak, Mustafa Kemal Atatürk’ün direktifleriyle İzmir Birinci İktisat Kongresi’nde alınan kararlar doğrultusunda 26 Ağustos 1924 tarihinde kuruldu. İlk Genel Müdür Celal Bayar’ın liderliğinde iki şube ve 37 personel ile hizmete başlayan banka, Cumhuriyet’in mirasına sahip çıkmanın yanında yeni dünyanın gerekliliklerini de bir hedef olarak belirliyor. İş Bankası ’nın bu doğrultuda imza attığı ilklerden bazıları: Tasarruf alışkanlığı yaratmak ve yaygınlaştırmak amacıyla İş Bankası, meşhur kumbarasını yaratıyor, kuşaklar arası bir ortaklık kuruyor, çocukların hayal kurmasını sağlıyor ve tasarruf bilinci edinmelerine katkıda bulunuyor. Yurtdışında şube açan ilk Türk Bankası, İş Bankası oluyor. Elektronik bankacılığın temelini atıyor ve ilk kez İş Bankası’nın isimlendirdiği ve uygulamaya soktuğu Bankamatikler bu alandaki hizmetin adı oluyor. İlk mobil bankacılık hizmetine imza atıyor. 100. yılını 2024’te kutlayacak olan İş Bankası, bir taraftan finansal kuruluş olarak üstlendiği sorumlulukları yerine getirirken, diğer taraftan da yenilikçi ve teknolojik uygulamalarla geleceğe güçlü bir şekilde hazırlanıyor. Herkesin benim bankam diyebileceği bir Cumhuriyet kurumu olan İş Bankası’nı buradan ziyaret edebilirsiniz.

Daha fazlasını öğren

Aposto Gündem

Aposto Gündem

Her sabah 06.30'da 5 dakikalık gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, politika, teknoloji ve hafta sonu ekleri; kısa, yalın, öz bir şekilde.

Ajanda

  • İstanbul Coffee Festival 2023, 14-17 Eylül tarihleri arasında Tersane İstanbul‘da gerçekleşiyor. Nitelikli kahveler, kahve dükkânları, kahvenin tüm paydaşları, konserler, seminerler ve atölye çalışmalarının yer aldığı festivalin bilet satışı sürüyor.
  • Gökçen Dilek Acay, Murat Akagündüz, Sevinç Altan, Mike Berg, Nermin Er, Tayfun Erdoğmuş, Ahmet Doğu İpek, Murat Morova, Aras Seddigh ve Hale Tenger’in desen, rölyef, suluboya, fotoğraf ve metal gibi çeşitli malzemelerle ele aldığı yakın temaları bir araya getiren Aynı Ufka Bakmak, 2 Eylül’e kadar Galeri Nev İstanbul’da.
  • Kadıköy Belediyesi tarafından düzenlenen +1 Sunar: Kalamış Yaz Festivali, üçüncü edisyonuyla 10 Eylül’e kadar Kalamış Atatürk Parkı’nda. Kalamış’ın gelenekselleşen festivalinin 27 Ağustos Pazar akşamı 21.00’de sahne alacak misafiri, Montevideo’dan İstanbul’a tango rüzgârıyla gelen Nelson Pino. Pino’ya piyanoda Alvaro Hagopian eşlik edecek.
  • Bodrum’da gerçeşen OPUS MÜZİK Festivali, 1-9 Eylül tarihleri arasında 6 konseri ziyaretçilerle buluşturacak. UNESCO tarafından Âşık Veysel yılı ilan edilen 2023 yılının konser programlarında Âşık Veysel’den ve Zeki Müren’den parçalar da yer alacak. İlgilenenler için festival hakkında detaylı bilgi burada

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

Aposto Gündem

Aposto Gündem

Her sabah 06.30'da 5 dakikalık gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, politika, teknoloji ve hafta sonu ekleri; kısa, yalın, öz bir şekilde.

İLGİLİ BAŞLIKLAR

suluboya

tango

İstanbul

Gökçen Dilek Acay

Murat Akagündüz

Sevinç Altan

Mike Berg

Nermin Er

Tayfun Erdoğmuş

Ahmet Doğu İpek

Murat Morova

Aras Seddigh

Hale Tenger

Galeri Nev İstanbul

Kadıköy

Kalamış

Montevideo

Nelson Pino

Alvaro Hagopian

Bodrum

UNESCO

Âşık Veysel

Zeki Müren

festival

NEREDE YAYIMLANDI?

Aposto GündemAposto Gündem

BÜLTEN SAYISI

🧯Prigojin, Putin, Penguenler ve Panama

Wagner'in kurucusu ve lideri Yevgeni Prigojin öldü. Oklar Putin'i işaret ederken Kremlin'den herhangi bir yorum gelmedi. Pegasus'un sahibi Ali Sabancı ve eşi Vuslat Doğan Sabancı deniz kazasında ağır yaralandılar.

26 Ağu 2023

ABC News

YAZARLAR

Aposto Gündem

Her sabah 06.30'da 5 dakikalık gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, politika, teknoloji ve hafta sonu ekleri; kısa, yalın, öz bir şekilde.

İLGİLİ OKUMALAR

;