aposto-logo
TR
TREN

Mart Ayı Oyunları

Yeni yıl, oyun dünyası açısından çok hızlı başladı. AAA oyunların damga vurduğu bir Şubat ayının sonunda piyasanın durulacağını düşünüyorsanız aşağıdaki oyunlara bakarak tekrardan düşünmenizi isterim.

GTA V

İlk çıktığında ben daha lise yıllarımdaydım. Şimdi ise yeni jenerasyon konsollar için elden geçirildi ve üçüncü kez çıkışını gerçekleştiriyor. 15 Mart 2022 tarihinde yeni konsollara çıkacak oyunu tekrardan oynamak isteyenleriniz var ise şimdi tam zamanı. GTA V'in abartıldığını düşünen bir oyuncu olsam bile yeni konsollarda deneyimlemeyi gerçekten çok isterim.

Tunic

Zelda'yı andırdığı için uzun süredir macera severlerin radarında olan Tunic 16 Mart 2022 tarihinde PC ve Xbox için çıkışını gerçekleştiriyor. Klasik Nintendo RPG'lerini andıran oyunda savaş ve ganimet dışında zorlayıcı ve keyifli bulmacalar da var. Oyunun baş karakteri tilkimiz ise kendini sevdirecek gibi duruyor.

Kirby and The Forgotten Land 

Sadece "Pokemon oyunu ya her türlü oynanır" diyenlerin değil, çoğu Switch kullanıcısının da merakla beklediği oyun 25 Mart 2022 tarihinde Switch için çıkışını gerçekleştiriyor. Türkiye'de Switch kullanan sayısının az olduğunu düşünüyor olsam da eğer okurlarımız arasında varsa bu oyununu oynarsa oyun hakkındaki görüşlerini bana yazmasını çok isterim. Bence Kirby gibi tatlı bir karakter ile oynamak düşünülenden eğlenceli olabilir.

GhostWire Tokyo

Bu oyun düşündüğümden çok daha fazla oyuncu tarafından bekleniyor. Açıkçası ben GhostWire Tokyo'nun nasıl bir deneyim sunacağını hala daha kestiremedim. Sanat ve karakter tasarımı muazzam ötesi olduğu için oynamasam bile izleyeceğim oyunlar arasında yer alıyor. Farklı bir deneyim arayanlar için oyunumuz 25 Mart 2022 tarihinde çıkışını gerçekleştiriyor.

Hikâyeyi paylaşmak için:

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

İLGİLİ BAŞLIKLAR

GTA V

TUNIC Zelda

Nintendo

KIRBY AND THE FORGOTTEN LAND

Türkiye

GHOSTWIRE TOKYO

Wire Tokyo

NEREDE YAYIMLANDI?

BÜLTEN SAYISI

🎮 Steam Deck kalıcı olabilecek mi?

Mart ayı oyunları, konsol dünyasının yeni oyuncusu ve savaş...

07 Mar 2022

YAZARLAR

Mehmet Altuntaş

Game Lover, Content Writer

İLGİLİ OKUMALAR

;