Odakta verimlilik var: Elektrikli Opel Astra

75 bin TL’lik kaporayla ön siparişleri alınmaya başlanan modelin teslimatları eylül ayında yapılacak.

Türkiye’deki elektrikli model atağına Mokka Elektrik ve Corsa Elektrik ile başlayan Opel, yeni Opel Astra Elektrik ile seçenek sayısını üçe çıkartarak devam ediyor. Haziran 2023 itibarıyla online rezervasyon sistemi üzerinden 75 bin TL’lik kaporayla ön siparişleri alınmaya başlanan model, Eylül ayında Türkiye yollarına çıkmaya hazırlanıyor.

  • Detaylar: Haziran 2023 itibarıyla online rezervasyon sistemi üzerinden 75 bin TL’lik kaporayla ön siparişleri alınmaya başlanan model, Eylül ayında Türkiye yollarına çıkmaya hazırlanıyor. Tüm Astra versiyonları gibi, cesur ve yalın tasarımına ek olarak performansıyla da dikkat çeken yeni Opel Astra Elektrik’in elektrik motoru 115 kW/156 HP güç ve 270 Nm tork sağlıyor. Eko, Normal ve Spor olmak üzere üç farklı sürüş seçeneği sunulan elektrikli Astra’nın maksimum hızı 170 km/s ile sınırlandırılarak verimliliğe odaklanılıyor.
  • Açıklama: 2022 Altın Direksiyon Ödüllü Astra’nın elektrikli versiyonunun satışa sunulmasıyla ilgili olarak Opel Türkiye Genel Müdürü Emre Özocak, “Kompakt hatchback sınıfındaki en popüler oyunculardan biri olan Astra, yeni elektrikli neslinin satışa sunulmasıyla segment liderliğine doğru olan yolculuğuna emin adımlarla devam ediyor. Sadece mayıs ayında 1.347 adetlik Astra satışıyla C-HB’de yüzde 14,3’lük paya ulaşarak, yerli rakibimizin ardından 2’nci sırada yer aldık. İlk 5 aylık sonuçlarda ise Astra ile ithal C-HB sınıfında liderliği yakaladık. İçten yanmalı motorlu Astra ile yakaladığımz başarıyı, elektrikliye geçiş hamlemizde de hız kesmeden devam ettiriyoruz. Eylül ayı itibarıyla müşterilerimiz ile buluşacak olan Astra Elektrik’in de desteği sayesinde elektrikli otomobil satış payımızı daha da yükseltmeyi hedefliyoruz. 2023 yılında her 10 elektrikli araç müşterisinden bir tanesinin Opel müşterisi olmasını amaçlıyoruz” dedi.
Hikâyeyi paylaşmak için:

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

İLGİLİ BAŞLIKLAR

elektrikli araç

Türkiye

Mokka Elektrik

Corsa Elektrik

Opel

Opel Astra

Astra

Opel Türkiye

Astra Elektrik

NEREDE YAYIMLANDI?

Aposto Sektör: OtomotivAposto Sektör: Otomotiv

BÜLTEN SAYISI

ÜYELERE ÖZEL

Togg’un 5 yıllık serüveni nasıl geçti?

Yeni modeller: Renault Rafale, Toyota’nın C-HR modeli, Opel Astra Elektrik

26 Haz 2023

Görsel: togg.com.tr

YAZARLAR

Aposto Sektör: Otomotiv

Otomotiv sektöründen haberler ve raporlar, yeni model incelemeleri, pazar payı analizleri, sektörel öngörüler, en önemli basın açıklamaları.

İLGİLİ OKUMALAR

;