Özel Sporcularımız Madalyalarla Döndü

Özel Olimpiyatlar Türkiye takımı, Berlin’de gerçekleştirilen ve 25 Haziran’da tamamlanan Özel Olimpiyatlar Dünya Yaz Oyunları’nı büyük başarılarla tamamladı.

Aposto Sektör: Otomotiv olarak başından beri haber desteği verdiğimiz, Toyota Türkiye’nin sponsorluğunu üstlendiği Özel Olimpiyatlar Türkiye takımı, Berlin’de gerçekleştirilen ve 25 Haziran’da tamamlanan Özel Olimpiyatlar Dünya Yaz Oyunları’nı büyük başarılarla tamamladı.

17 Haziran’da görkemli bir seremoni ile başlayan Berlin 2023 Özel Olimpiyat Oyunları’nda Özel Olimpiyatlar Türkiye ikisi altın, biri gümüş ve ikisi bronz olmak üzere tam beş madalya kazandı.

  • Neden önemli? Toyota’nın herkesin özgürce hareket ettiği bir dünya gerçekleştirmek ve herkese eşit mobilite imkânı sunmak amacıyla desteklediği Özel Olimpiyatlar, sporun birleştirici gücünün altını bir kez daha çizdi.
  • Bir adım geriden: 16. Dünya Yaz Oyunları'na 190 ülkeden 7000 sporcu katıldı. 7 gün boyunca devam eden organizasyonda, Toyota Türkiye’nin Ana Sponsorluğundaki Özel Olimpiyatlar Türkiye 3X3 karma basketbol, yüzme, atletizm ve bocce dallarında 4 kadın 7 erkek sporcu olmak üzere toplam 11 sporcu ile mücadele etti.
  • Detaylar: Özel Olimpiyatlar'da mücadele eden sporcularımızdan Ayşe Başaran durarak uzun atlama ve 100 metre koşu branşlarında altın; basketbol takımı 3x3 karma basketbol branşında gümüş; Alper Aydoğdu durarak uzun atlama branşında ve Fatmanur Gündüz, bocce kadınlar tekli branşta bronz madalyaları ülkemize getirdiler.
  • Dahası: Alper Aydoğdu atletizmin 100 metre koşu branşında ve Kübra Esen 100 metre sırtüstü yüzme branşlarında beşincilik elde ederek ülkemizi bir kez daha gururlandırdı. Derece alamayan tüm sporcular ise, Özel Olimpiyatlar'da verdiği mücadeleler neticesinde katılım madalyası alarak takdir edildiler.

Hikâyeyi paylaşmak için:

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

İLGİLİ BAŞLIKLAR

uzun atlama

Otomotiv

Toyota Türkiye

Özel Olimpiyatlar Türkiye

Berlin

Dünya Yaz Oyunları

Berlin 2023 Özel Olimpiyat Oyunları

Özel Olimpiyatlar

Ayşe Başaran durarak

100 metre

basketbol

Alper Aydoğdu durarak

Fatmanur Gündüz

Alper Aydoğdu

Kübra Esen

NEREDE YAYIMLANDI?

Aposto Sektör: OtomotivAposto Sektör: Otomotiv

BÜLTEN SAYISI

ÜYELERE ÖZEL

Altı aylık rekor

Yılın ilk altı ay rekorlarla geçti, ikinci altı ayda sektörü neler bekliyor?

03 Tem 2023

Fotoğraf: unsplash.com

YAZARLAR

Aposto Sektör: Otomotiv

Otomotiv sektöründen haberler ve raporlar, yeni model incelemeleri, pazar payı analizleri, sektörel öngörüler, en önemli basın açıklamaları.

İLGİLİ OKUMALAR

;