uzun atlama ile ilgili hikayeler

Pareto MobilitePareto Mobilite

HİKAYE

Özel Sporcularımız Madalyalarla Döndü

Özel Olimpiyatlar Türkiye takımı, Berlin’de gerçekleştirilen ve 25 Haziran’da tamamlanan Özel Olimpiyatlar Dünya Yaz Oyunları’nı büyük başarılarla tamamladı.

03 Tem 2023

ozel-sporcularimiz-madalyalarla-dondu
Punto Punto

HİKAYE

Avrupa Şampiyonu Tuğba Danışmaz

— Kendi seyircimizin önünde bu atmosferin getirmiş olduğu dezavantajları avantaja çevirdik.

18 Mar 2023

avrupa-sampiyonu-tugba-danismaz
• Millî atlet Necati Er, Fransa'daki salon yarışlarında uzun atlamada 7.51 ile altın, üç adım atlamada ise 15.97 ile derecesiyle gümüş madalya; Buse Savaşkan ise yüksek atlamada 1.85'lik derecesiyle altın madalya kazandı.

06 Şub 2023

• Dubai’de düzenlenen Uluslararası Para Atletizm Grand Prix'de mücadele eden millî sporcu Fatma Damla Altın, uzun atlamada 5.41'lik derecesiyle altın madalyanın sahibi oldu ve dünya sıralamasında 5'inciliğe yükseldi.

24 Mar 2022

Punto Punto

HİKAYE

Daha iyiye: Yulimar Rojas

Geçtiğimiz yıl Dünya Atletizm Birliği tarafından 2020 yılının kadın atleti seçilen Yulimar Rojas'ın Tokyo Olimpiyatları öncesi kendine güveni oldukça fazla.

Cengizhan Yıldız

·

17 Mar 2021

adsad

HİKAYE

Kazanmanın Ötesinde

Uzun atlama tarihinin en büyük rekabeti Jackie ve Heike arasında yaşanmıştı. İkilinin olimpiyatlarda elde ettiği zirve dereceleri, sonraki oyunlarda geçebilen olmadı. Onların rekabetini pek çoklarından farklı kılansa muhteşem performanslarının yanı sıra birbirlerinin yeteneğine ve kişiliğine duydukları derin saygıydı.

10 Mar 2021

kazanmanin-otesinde