aposto-logoCumartesi, 3 Haziran 2023
aposto-logo
Cumartesi, Haziran 3, 2023
Aposto Üyelik

Türkiye’den GSTC programına üye olan ilk belediye

Şişli Belediyesi, Küresel Sürdürülebilir Turizm Konseyi (GSTC) Programı’na üyeliği kabul edilen Türkiye’deki ilk belediye oldu.

Şişli’nin var olan turizm potansiyelini sürdürülebilir ve doğa dostu bir yaklaşımla daha da güçlendirmek adına 2022 yılı Ekim ayında turizm sektörünün tüm paydaşlarının katıldığı bir zirve gerçekleştiren Şişli Belediyesi, (Global Sustainable Tourism Council GSTC) BM Küresel Sürdürülebilir Turizm Konseyi’ne üye olma yolunda önemli bir adım atmış oldu.

Geniş katılımlı zirvede ise ilçenin konaklamadan acente hizmetlerine, rehberlikten gastronomiye kadar tüm bileşenleriyle turizm konuları masaya yatırıldı. Şişli Belediyesi çok paydaşlı ve kapsayıcı çalışmasıyla, GSTC Programı’na Türkiye’den üye ilk belediye olma iradesini göstererek, turizm sektöründeki programını dünya ölçeğinde etkili bir zemine taşıdı.

“Tüm turizm bileşenlerimiz ile dünyaya Şişli destinasyonunu çevreye duyarlılık ilkesiyle, konseyin kriterlerine uyumlu olarak tanıtarak sürdürülebilir turizm payında yerimizi alacağız” diyen Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, belediye olarak turizm sektöründeki talebi teşvik ederek bu gelişime katkıda bulunurken turizm dünyasında değişimin temsilcisi bir turizm bölgesi oluşturmayı hedeflediklerini dile getirdi.

Hikâyeyi beğendiniz mi? Paylaşın.

İlgili Başlıklar

Şişli

turizm

Şişli Belediyesi

Turizm

Türkiye

Muammer Keskin

Hikâyeyi beğendiniz mi?

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

Nerede Yayımlandı?

İstanbul'un marka değeri nasıl yükselir?

Yayın & Yazar

Aposto Sektör: Turizm ve Otelcilik

Turizm, otelcilik ve restorancılık sektörlerinden pazar araştırmaları, uzmanlarla söyleşiler, en önemli atamalar, veriler ve yatırım öngörüleri.

;