aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

Türkiye ile ilgili hikayeler

• Aposto Sektör: Turizm ve Otelcilik , yemek servisi endüstrisi (HoReCa) sunum ürünlerinde trend olan bir markayı inceliyor: Türkiye’nin plastik ürünleri üretiminde dünya liginde yer almasına katkı sağlayan şirketlerden Metplas, ABD’den Birleşik Arap Emirlikleri’ne, Senegal’den Yunanistan’a 65 ülkeye ihracat yaparak büyümeye devam ediyor. Ürettiği çok kullanımlık, çevreci ürünlerle Avrupa pazarında hızla büyüyen Rubikap, Münih’te açtığı ye...Devamını Oku

18 Haz 2023

• Fransız tarihçi François Georgeon’un 2021’de yayımlanan ‘Au pays du rakı’ isimli kitabı Rakının İzinde adıyla Türkçe’ye çevrildi. İletişim Yayınları’ndan çıkan kitap 14. yüzyıl Osmanlı İmparatorluğu’ndan 21. yüzyıl Türkiyesi’ne hem toplumun hem de devletin alkole olan yaklaşımını ele alıyor. Neden önemli? Kitap, Osmanlı İmparatorluğu ve Türkiye’nin kültürel, siyasi, toplumsal ve dinî tarihine yeni bir perspektif katıyor.

17 Haz 2023

93 yıllık tarihi fırında 3 kuşaktır hamur yoğuruluyor

Usta hamurkâr, bundan sonraki hedeflerinin Tarihi Özakkaya Kıvratması’nı tüm Türkiye ile buluşturmak olduğunu söylüyor.

12 Haz 2023

HoReCa Sunum Ürünlerinde Trend Belirleyici Rubikap

Polikarbonat servis ekipmanları üretimine bu yıl exclusive segment Prizma serisini de ekleyen marka, kırılmaz bardak ve kadehleriyle otellerde sunum trendlerine damgasına vuracak.

12 Haz 2023

Türk immünologlardan bilim dünyasına katkı

Kalıtsal bağışıklık hastalığına karşı tedavi geliştirildi.

05 Haz 2023

Yalıkavak Marina Hotel açılıyor

Yalıkavak Marina, Sunset Hospitality Group ile güç birliği yaparak Türkiye’nin Rivierası Bodrum’a değer katacak Yalıkavak Marina Hotel'i bu yaz hizmete açıyor.

05 Haz 2023

InterContinental yenileniyor

Taksim’de yer alan ve InterContinental markasının dört kez en iyi otellerinden biri olarak seçilen InterContinental Istanbul renovasyon sürecine girdi. Otelin bu yıl başlayan renovasyon süreci 2025’te tamamlanacak.

05 Haz 2023

Mimar Ayşe Çetin'le Söyleşi

“Türkiye’deki dükkân, mağaza, restoran dediğimiz yerlerin kaçı mimarla çalışıyor ki? İşletmeci 6’ncı kata ya da çatıya su deposu koymak istiyor. Taşır mı düşünmüyor. Jeneratör yerleştirmek istiyor ve yerleştiriyor da. Hiçbir mimar hesapsız kitapsız iş yapmaz.”

05 Haz 2023

Pareto MobilitePareto Mobilite

HİKAYE

Rakamlarla, rekorlarla mayıs ayı

Türkiye otomobil ve hafif ticari araç toplam pazarı, 2023 yılı Ocak-Mayıs döneminde bir önceki yılın aynı dönemine göre %60,5 oranında artarak 445.006 adet olarak gerçekleşti.

05 Haz 2023

Türkiye’den GSTC programına üye olan ilk belediye

Şişli Belediyesi, Küresel Sürdürülebilir Turizm Konseyi (GSTC) Programı’na üyeliği kabul edilen Türkiye’deki ilk belediye oldu.

22 May 2023