Dieselgate ile ilgili hikayeler

• Volkswagen , eski CEO’su Martin Winterkorn dâhil dört eski yöneticisinin şirketin emisyon testlerini manipüle etmesi sürecindeki rolleri nedeniyle toplam 288 milyon avro tazminat ödeyeceklerini açıkladı. Yalan ifade: Tazminat anlaşmasının duyurulmasından hemen önce Berlin'de bir mahkeme, Winterkorn’un kamuoyunda Dieselgate olarak bilinen olaya ilişkin yalan ifade verdiğine hükmetti.

10 Haz 2021

• Ay başında ilk yeşil tahvil ihracını yapan Daimler'in ardından bir başka Almanya merkezli üretici Volkswagen da elektrikli araçlara geçiş sürecinin yüksek maliyetlerini karşılamak için yeşil tahvil ihracına başladı . Analistlere göre şirketin tahvil ihracına olan ilgi, yatırımcıların 2015'teki Dieselgate skandalını geride bıraktığını gösteriyor. Detaylar: 8 ve 12 yıl vadeli iki eurobond için yatırımcılardan 9,5 milyar avro talep toplayan VW, ihracı şimdilik 2 ...Devamını Oku

10 Mar 2021

• Almanya Federal Mahkemesi, Dieselgate skandalında Volkswagen'i suçlu buldu. Yüksek mahkemenin kararına göre bireyler otomotiv şirketine karşı tazminat davası açabilecek. Neden önemli? Dizel motorları manipüle edilmiş araç sahipleri mahkeme yoluyla otomobillerini Volkswagen'e iade edebilecek. Karar, 60 bin dava için emsal teşkil ediyor .

10 Mar 2021