aposto-logo
TR
TREN

Volkswagen ile ilgili hikayeler

• Volkswagen Grubu'na ait lüks markalardan Porsche, Bentley ve Audi'nin ABD'ye ithalatı durduruldu ve bazı araçlara gümrükte el konuldu . Detaylar: Karar, söz konusu araçlardaki bir parçanın Çin'de zorla işçi çalıştırılarak üretilen malların ithalatına karşı yasaları ihlal ettiğinin tespit edilmesinin ardından alındı. Financial Times 'ın haberine göre, yasaklı parça değiştirilirken birkaç bin Audi, yaklaşık 1.000 Porsche lüks otomobil ve birkaç yüz Bentley'e el k...Devamını Oku

28 Şub 2024

Volkswagen PowerCo • Volkswagen’in batarya birimi PowerCo'nun halka arzından vazgeçtiği belirtildi. Konuya dair açıklama yapan kaynaklar, "durumun şimdilik belirsiz olduğunu, piyasalarda iyileşme olursa planın yeniden hayata geçirilebileceğini" ifade etti. Ek olarak: Önceki gün Renault da azalan iştah nedeniyle elektrikli araç birimi Ampere'in halka arz planından vazgeçtiğini duyurmuştu.

01 Şub 2024

• Volkswagen’in batarya birimi PowerCo'nun halka arzından vazgeçtiği belirtildi. Konuya dair açıklama yapan kaynaklar, "durumun şimdilik belirsiz olduğunu, piyasalarda iyileşme olursa planın yeniden hayata geçirilebileceğini" ifade etti. Ek olarak: Önceki gün Renault da azalan iştah nedeniyle elektrikli araç birimi Ampere'in halka arz planından vazgeçtiğini duyurmuştu.

31 Oca 2024

Fotoğraf: Reuters • Norwegian Road Federation tarafından açıklanan yeni rakamlara göre, 2023'te Norveç'te satılan yeni otomobillerin %82,4'ünü elektrikli araçlar oluşturdu. Bu oran 2022 yılında %79,3 seviyesindeydi. Bununla birlikte: Tesla, Toyota ve Volkswagen ülke genelindeki en popüler markalar oldu. Tesla toplam pazar payını %12,2'den %20'ye yükseltirken, Model Y yeni satışların neredeyse beşte birini oluşturdu. Hatta: 2023 yılında getirilen ek vergile...Devamını Oku

08 Oca 2024

ParetoPareto

HİKAYE

UAW'nin sıradaki hedefi 13 yeni otomobil üreticisi

UAW, grevden elde edilen ivmeyi genişletmek için 150 bin çalışanı daha örgütlemeyi planlıyor.

01 Ara 2023

• Otomotiv Distribütörleri ve Mobilite Derneği (ODMD) verilerine göre, Ekim ayında en fazla satış gerçekleştiren otomobil markası 12 bin adetin üzerindeki satış rakamı ile Renault oldu. Renault'yu Fiat ve Toyota izlerken; Chery dördüncü sırada, Volkswagen ise beşinci sırada yer aldı.

06 Kas 2023

• Volkswagen (VW) Grubu , Temmuz-Eylül döneminde kârını %14,9 artırarak 4,9 milyar avroya yükseltti. Grubun, üçüncü çeyrekteki araç teslimatları ise bir önceki yılın aynı dönemine göre %7 artışla yaklaşık 2,3 milyona ulaştı.

27 Eki 2023

• Indicata'nın ikinci el online pazar raporundan derlenen verilere göre, Türkiye ikinci el online binek ve hafif ticari araç pazarında satışlar, geçen ay 2022'nin aynı ayına göre satışlar %1 artışla 125 bin 935 oldu. Satışlarda otomobillerin payı %82 ve hafif ticari araçların payı %18 olarak belirlendi. Dahası: Geçtiğimiz ay Volkswagen en çok tercih edilen marka olurken, model bazında binekte en çok Clio, hafif ticaride ise Doblo satıldı.

15 Eyl 2023

• Rusya Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, ülkede faaliyetlerini sonlandıran Volvo'nun varlıklarına ilişkin bilgilere yer verildi. Açıklamalar: Volvo'nun Rusya'daki tüm varlıklarının bir Rus yatırımcıya devredildiği bildirilen, "Rusya Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, varlıkların yeni sahibiyle birlikte şirketin Kaluga'daki tesisinde üretimin daha da geliştirilmesi için yerli bir ortak da belirledi, üretime yeniden başlama çalışmaları devam ediyor" denil...Devamını Oku

11 Eyl 2023

QuandoQuando

HİKAYE

Otonom sürüş: Kontrol kimde olmalı?

Tesla, otonom sürüş teknolojisi nedeniyle iki kişinin ölümüne yol açmakla suçlanıyor

İrem Denli

·

02 Eyl 2023