aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

Diyanet İşleri Başkan ile ilgili hikayeler

• Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 2022'ye ait faaliyet raporuna göre, Diyanet'in başlangıç ödeneği 16,1 milyar lirayken yıl içinde yapılan eklemelerle yıl sonu harcaması 23,5 milyar liraya çıktı. Böylece başlangıç ödeneğiyle yıl sonu harcaması arasındaki fark %46.8'e ulaştı.

25 Mar 2023

• Metropoll Araştırma'nın anketinde, "Genel olarak Diyanet İşleri Başkanlığı'nın açıklamalarına güveniyor musunuz?" sorusuna katılımcıların %24,9'u "evet", %70,4'ü "hayır" yanıtını verdi. Partilere göre dağılım: Sadece AK Parti seçmenlerinin çoğunluğunun Diyanet'e güvendiği görülse de, AK Partililerin de %35'i kurumun açıklamalarına güven duymadığını belirtti.

31 Ağu 2022

• MHP lideri Devlet Bahçeli, laikliğin anayasadan çıkarılması tartışmalarıyla ilgili "Türkiye laik, sosyal ve hukuk devletidir. Millet, Müslümandır." dedi. Bahçeli açıklamasında Diyanet İşleri Başkanlığı ve laikliğin eş zamanlı olarak tartışmalarda yer almasının Türkiye'nin aleyhine kulis yapanların eline koz vermek olduğunu dile getirdi. Ne olmuştu? AK Parti eski Tokat Milletvekili ve Star gazetesi yazarı Resul Tosun, geçtiğimiz haftaki yazısında "İstismarı önlem...Devamını Oku

16 Eyl 2021