aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

hukuk ile ilgili hikayeler

• Ankara 32. Ağır Ceza Mahkemesi , eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş’in öldürülmesine ilişkin 22 tutuklu şüpheli hakkında hazırlanan iddianameyi kabul etti. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianame kapsamında 22 sanık "tasarlayarak öldürme", "öldürmeye teşebbüs", "suça azmettirme" ve "suça yardım etme" suçlarından yargılanacak. Ek bilgi: Salı günü partisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "mahkemenin iddianameyi kabu...Devamını Oku

09 May 2024

• İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu , partisinin ilk grup toplantısında, yeni anayasa tartışmalarına ve Sinan Ateş iddianamesine dair açıklamalar yaptı. Ayrıntılar: "İYİ Parti yeni bir Erdoğan anayasasına karşı, gerekirse tek başına mücadele edecek. Böyle bir senaryonun asla parçası olmayacağız" ifadelerini kullanan Dervişoğlu, Sinan Ateş iddianamesi hakkında ise "İddianame değil, hukuk tarihimizin çamur belgesi " dedi.

09 May 2024

Sansür Hükmünün İptali

İptal hükmünün uygulanmasının ertelenmesi çok büyük bir sorun olduğu gibi yeni yapılacak düzenlemenin daha iyi olacağını beklemek de gerçekçi değildir.

Ali Rıza Çoban

·

29 Oca 2024

Akıllı Sözleşmeler ve NFT Eğitimi

FinTech İstanbul Akademi eğitimleri hız kesmiyor...

12 May 2023

Üstad DergiÜstad Dergi

HİKAYE

Sözleşme Süreçleri Kanatlanıyor: Jetlexa

Hukuku teknolojiyle buluşturan girişimcilerle söyleşilerimize, Jetlexa şirketinin kurucularından Bensu Aydın ile devam ediyoruz.

12 Nis 2023

Üstad DergiÜstad Dergi

HİKAYE

LawArch Kurucu Ortağı Alperen Ceyhun Mecit ile Söyleşi

Üstad'da mümkün olduğunca hukuk teknolojilerine yer vermeye çalışıyoruz. Değişim gereken bir zamandayız ve bu yola çıkanların ilk elden deneyimlerini önemsiyoruz. Bu çerçevede, LawArch kurucu ortağı Alperen Ceyhun Mecit ile keyifli bir söyleşi yaptık. Gençler ve yeni yollar arayan avukatlar mutlaka okumalı...

12 Nis 2023

SpektrumSpektrum

HİKAYE

Bir Fatih Erbakan portresi, Yeniden Refah, "ahlâk ve maneviyat"

Erbakan, İstanbul Sözleşmesi ve 6284'ün kadın cinayetlerini artırdığını iddia ediyor.

Abdullah Esin

·

06 Nis 2023

Cumhurbaşkanının AYM Üyelerini Aradığı İddiası

Halk TV’den Seyhan Avşar, 30 Mart 2023 tarihli haberinde bir Anayasa Mahkemesi üyesinin açıklamalarına dayandığını belirttiği bazı iddialara yer verdi.[1] Haberde, Anayasa Mahkemesi HDP’nin hesaplarına bloke konulmasına ilişkin tedbirin kaldırılmasına karar verdikten sonra Cumhurbaşkanının tedbirin kaldırılması yönünde oy kullanan üyeleri arayarak, karardan duyduğu rahatsızlığı dile getirdiği belirtiliyor.

03 Nis 2023

SpektrumSpektrum

HİKAYE

Yeni bir merkezi inşa etmek

Millet İttifakı siyasetin merkezi olma potansiyeli taşıyor.

Bartu Özden

·

08 Mar 2023

• Türkiye Barolar Birliği tarafından hazırlanan depremzedeler için hukuk rehberi yayımlandı. Rehber, çeşitli hukuk alanları yönünden vatandaşların haklarını ayrıntılı olarak açıklıyor .

06 Mar 2023