aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

Milliyetçi Hareket Partisi ile ilgili hikayeler

Devlet Bahçeli'nin AYM'nin Kapatılması Yönündeki Çağrısı

Bahçeli, anayasal düzen ve demokratik kurumlar açısından tedirginlik verici, demokratik hukuk devleti normlarına aykırı sert bir söylem geliştirmiştir. Bu tutumdan vazgeçmesinin Türkiye’deki siyasal düzenin ve demokratik kurumların selameti açısından isabetli olacağı kanaatindeyiz.

Ömer Faruk Şen

·

02 Oca 2024

devlet-bahcelinin-aymnin-kapatilmasi-yonundeki-cagrisi
VaatVaat

HİKAYE

Cumhur İttifakı Yeni Üyesi Yeniden Refah Partisi

Siyasetin doğası gereği her parti ittifak yapabilir. Peki, her parti birbiriyle ittifak yapabilir mi? Siyasetin etik çerçevesi buna hayır dese de siyasetin kirli çıkarları bazen buna evet der.

31 Mar 2023

cumhur-ittifaki-yeni-uyesi-yeniden-refah-partisi
• MHP lideri Devlet Bahçeli, Twitter’dan açıklamalarda bulundu. Seçime 47 gün kaldığını vurgulayan Bahçeli, Cumhur İttifakı’nda 4 partinin yer aldığını ve üzerinde uzlaşılan ittifak protokolünün 24 Mart’ta YSK’ya teslim edildiğini söyledi. Bahçeli, seçime AK Parti ile ortak listeyle girecekleri iddialarına ilişkin ise şunları söyledi: “Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Genel Seçiminde, tüm seçim çevrelerinde olmak suretiyle üç hilal amblemiyle ve değerli milletvek...Devamını Oku

29 Mar 2023

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

🔔 Bahçeli: MHP seçime kendi logosu ve adaylarıyla girecek

Bahçeli'nin açıklamasını değerlendiren İsmail Saymaz, Cumhur İttifakı'nın yeni seçim yasasındaki avantajını kaybettiğini belirtti.

28 Mar 2023

bahceli-mhp-secime-kendi-logosu-ve-adaylariyla-girecek
ParlamentoParlamento

HİKAYE

Mecliste Bu Hafta #4

Bu sayıda Türkiye Büyük Millet Meclisinin dördüncü haftasına, Ankara ve İzmir Büyükşehir Belediye Meclislerinin ekim ayı gündemlerine mercek tutacağız.

30 Eki 2022

mecliste-bu-hafta-4-54e
ParlamentoParlamento

HİKAYE

Yakın Geçmiş: Başkan

Bu sayıda 2017 Anayasa Değişikliği Referandum’una giden süreci takip edecek, Türkiye Usulü Başkanlık Sistemi ile tanışacağız.

Arda Sirkeci

·

27 Eyl 2022

yakin-gecmis-baskan-1
ParlamentoParlamento

HİKAYE

Yakın Geçmiş: Kaos

Bu sayıda iktidarı sarsan 2015 seçimlerini inceleyecek ve akabinde oluşan kaos ortamına şahit olacağız.

Arda Sirkeci

·

20 Eyl 2022

yakin-gecmis-kaos
ParlamentoParlamento

HİKAYE

Yakın Geçmiş: Protesto

Bu sayıda iktidarın ılımlı siyasetten uzaklaşmaya başlamasını inceleyecek, ülke tarihinin ilk halk oyuyla seçilmiş Cumhurbaşkanı’nın görev başına gelişine tanık olacağız.

Arda Sirkeci

·

13 Eyl 2022

yakin-gecmis-protesto
Kıbrıs Barış Harekatı 16 Ağustos tarihinde sonuçlanmış, halk Ecevit’i Kıbrıs Fatihi olarak karşılamıştı. Fakat Ecevit’in zaferi koalisyon ortağı olan MSP’nin sempatisini kazanmak için yeterli olmamış, hükümet içerisinde yaşanan kriz ve tartışmalar operasyon sürecinde artmıştı. Halkın desteğini arkasında hisseden Ecevit bu sorunu çözebilmek için erken seçim fikrini değerlendirmişti. Eğer Başbakan istifa eder ve yerine bir hükümet kurulamazsa ülke seçime gitmek zorunda kalacak...Devamını Oku

02 Ağu 2022