aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

Kayseri ile ilgili hikayeler

• Arçelik , Enerji Çözümleri TIR’ı ile Türkiye’de tüketilen elektrikte önemli bir payı bulunan OSB’leri ziyaret ederek güneş enerjisinin potansiyelini işletmelere aktaracak. Bir adım sonrası: Yolculuğa Ege’den başlayacak TIR, Arçelik’in yerli güneş paneli, inverter, batarya, enerji depolama sistemi ve elektrikli araç şarj istasyonunu içeren yenilenebilir enerji çözümlerini işletmelere tanıtarak, işletmeleri güneş enerjisi kullanımına teşvik edecek. TIR’ın rotasında Ko...Devamını Oku

20 May 2024

• Yüksek Seçim Kurulu (YSK) , 31 Mart'taki yerel seçimlerin kesin sonuçlarını bugün açıklayacak. YSK'nın daha önce verdiği karar doğrultusunda 7 yerdeki seçimler, 2 Haziran Pazar günü tekrarlanacak. Ayrıntılar: YSK'nın yenileme kararları doğrultusunda, Kayseri Pınarbaşı, Şanlıurfa Hilvan, Aksaray Güzelyurt ilçeleri ile Sivas Yıldızeli - Güneykaya, Kırklareli Lüleburgaz - Büyükkarıştıran, Tunceli Mazgirt - Akpazarı ve Aksaray Merkez - Sağlık beldelerinde yeniden sandık...Devamını Oku

06 May 2024

Sulusaray Fatih Camii | AA • Tokat'ın Sulusaray ilçesinde 5,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Kayseri, Yozgat ve Sivas'ta da hissedilen deprem nedeniyle Sulusaray ilçe merkezindeki bir cami ile çevre köylerde bazı evler hasar gördü ancak can kaybı yaşandığına dair haber gelmedi.

19 Nis 2024

• YSK Başkanı Ahmet Yener , AK Parti'nin 2, CHP'nin 1, MHP'nin 1, DEM Parti'nin de 2 yerde itirazlarının kabul edildiğini açıkladı. Yener, yapılan itirazın kabul edilmesi nedeniyle Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesi, Şanlıurfa'nın Hilvan ilçesi, Edirne'de bir belde ve Sivas'taki bir seçim bölgesinde seçimlerin 2 Haziran'da tekrarlanacağını ifade etti.

12 Nis 2024

• Kültür ve Turizm Bakanlığı; Antalya, Aydın, Çankırı, İzmir, Kayseri, Muğla, Trabzon, Adana ve Çanakkale’de yüz binlerce metrekarelik 32 araziyi otel , günübirlik tesis ve personel lojmanı tahsisine açtı. Detaylar: Resmi Gazete ’de yayımlanan duyuruya göre, söz konusu tahsislere ait şartnamelere 3 Nisan 2024 tarihinden itibaren ücret karşılığı ulaşılabilecek.

03 Nis 2024

• İYİ Parti 5 büyükşehirde belediye başkan adaylarını açıkladı. Buna göre; Manisa'da Gürhan Özcan, Adana'da Ayyüce Türkeş, Antalya'da Nesrin Ünal, Kayseri'de Kazım Yücel ve Samsun'da İmren Nilay Tüfekçi aday gösterildi.

09 Oca 2024

• Kayseri'de bir ev tadilatı sırasında 200 metre uzunluğunda bir yer altı şehri bulundu. Kapadokya'daki yer altı şehirlerinin kapatma taşı özelliği, mekanizmaları, yaşam yerleri ve geçişlerinin birebir aynılarına sahip olduğu belirtilen yer altı şehrinin 2 bin yıllık olduğu tahmin ediliyor.

07 Kas 2023

• Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu , hem ulaşım hem de finansal hizmetlerden yararlanmayı mümkün kılan Türkiye Kart'ın Konya'daki teknik altyapı çalışmalarının ve İstanbul'daki yeni havalimanı metro hattı entegrasyonunun tamamlandığını; Kayseri, Yozgat ve Gümüşhane ile sözleşme süreçlerinin de bittiğini açıkladı. Bununla birlikte: Uraloğlu, Türkiye Kart'ın TCDD ve TCDD Taşımacılık bünyesindeki tüm raylı sistemlerde kullanılmasına yönelik çatı sözleşme sür...Devamını Oku

11 Eyl 2023

Aposto TarifAposto Tarif

HİKAYE

Hurisel Babaanne mantısı

Bir tahta kaşığa sığdırabildiğimiz 40 adet mantının anısına

19 Tem 2023

Aposto GünsonuAposto Günsonu

HİKAYE

İhracatta başı İstanbul çekti

Geçen yıl en çok ihracat yapan ilk 1000 şirket listesinde 51 il yer alırken, başı 448 firmayla İstanbul çekti.

20 Haz 2023