aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

medrese ile ilgili hikayeler

• Afganistan’daki Taliban yönetiminin Eğitim Bakanlığı sözcüsü Mansor Ahmad, AP'ye yaptığı açıklamada, ülkedeki her yaştan kız çocuğunun devlet kontrolündeki veya özel medreselerde eğitim görebildiğini söyledi. Bir adım geriden: Taliban, kız çocuklarının üniversite de dahil olmak üzere altıncı sınıfın üzerinde eğitim almasını yasaklamıştı.

25 Ara 2023

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

Kaçak ‘medrese’de ölüm

12 yaşındaki A.D., Şanlıurfa'daki kaçak bir medresenin yanı başındaki ahırda asılı hâlde ölü bulundu. Çocuğun intihar ettiği değerlendirildi, ailesi şikayetçi olmadı.

İlkim Emirler

·

20 Haz 2023

• Şanlıurfa’da iddiaya göre zorla gönderildiği kaçak medresenin yanındaki ahırda ölü bulunan 12 yaşındaki A.D.'nin ön otopsi raporu ortaya çıktı. Raporda, “ Adli Tıp Kurumu Diyarbakır Grup Başkanlığı'nda yapılacak histopatolojik (organ, doku ve hücrelerde oluşan değişikliklerin çeşitli yöntemler kullanılarak mikroskopta incelenmesi) ve toksikolojik (zehirli maddeler ve zehirlenmelerle ilgili) incelemeler sonucu düzenlenecek raporların adli tahkikat dosyası ile birlikte tar...Devamını Oku

19 Haz 2023

İstanbul kahvehaneleri

“Keyfe müptela bazı yaranı safa, hususen okur yazar makulesinden nice zürefa cem olur oldu; kimi kitap okur, kimi tavla ve satranca meşgul olur, kimi nev güfte gazeller getirüp masarifden bahsolunur.” - Peçevi

18 Nis 2021

• Sri Lanka 'da Müslüman azınlığa mensup kadınların bir kısmının giydiği burkanın halka açık yerlerde giyilmesi yasaklandı. Ayrıca "kayıtlı olmayan ve İslami eğitim veren binden fazla medresenin kapatılacağı " açıklandı.

15 Mar 2021