aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

Humus ile ilgili hikayeler

• Suudi Arabistan , Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ı Mayıs ayında Riyad'ın ev sahipliği yapacağı Arap Birliği zirvesine davet etmeyi planlıyor. Reuters'ın üç kaynağa dayandırdığı davetin gerçekleşmesi hâlinde bu, Esad yönetimine yönelik bölgesel izolasyonun sona erdirileceği anlamını taşıyor. Öte yandan: Suriye Savunma Bakanlığı, Humus şehri ve kırsalındaki bazı noktaların İsrail tarafından düzenlenen hava saldırılarında hedef alındığını iddia etti.

03 Nis 2023

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

Depremin Birleştiremediği Ülke

Türkiye’de 11 kenti ve 13 milyondan fazla insanı etkileyen Kahramanmaraş depremi Suriye’de de büyük yıkıma sebep oldu.

25 Şub 2023

HİKAYE

Antakya'da ne yedim?

Aklımdan çıkmayanlar.

28 Eki 2021

• Birleşmiş Milletler, Suriye'deki iç savaşta ölümleri teyit edilen kimliği belirlenmiş insan sayısının 350 bin 209'a ulaştığını ancak gerçek sayının çok daha fazla olduğunu duyurdu. Açıklamada her 13 ölüden 1'inin kadın, neredeyse 1'inin de çocuk olduğu belirtildi. Ölümler sırasıyla en çok Halep'i Şam'ı, Humus, İdlib, Hama ve Tartus'ta belgelendi.

01 Eki 2021

• İsrail , Suriye'nin Humus şehrinin doğusundaki Palmira bölgesinde Esad rejimi askerlerine ve onların İranlı müttefiklerine hava saldırısı düzenledi. Suriye İnsan Hakları Gözlemevi saldırıda dokuz kişinin yaşamını yitirdiğini duyurdu.

10 Mar 2021