aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

Halep ile ilgili hikayeler

• İsrail , Cuma günü Suriye'nin kuzeyindeki Halep şehri yakınlarına hava saldırısı düzenledi. Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısının 52'ye yükseldiğini, 100'ün üzerinde kişinin de yaralandığını duyurdu. Ölenlerden 38'inin Suriye askeri, 7’sinin Hizbullah üyesi, 7’sinin de İran yanlısı Suriyeli savaşçıları olduğu belirtildi. Dahası: Birleşik Krallık merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, İsrail'in Lübnan destekli Hizbullah’a ait ol...Devamını Oku

01 Nis 2024

apéroapéro

HİKAYE

Erman Girgin'le: Un, su, tuz

Bu kadar basit mi? Elbette değil. Biraz yöre, biraz kültür, biraz mikroorganizmayla elde edilen ekmeğin kimlik ve gelenek hikâyesi.

Reyhan Ülker

·

26 Ağu 2023

Aposto TarifAposto Tarif

HİKAYE

Cebese

Karpuz ve kimyon birlikteliği üzerine.

12 Tem 2023

Toplumsal TarihToplumsal Tarih

HİKAYE

19. Yüzyıl Sonlarında ve 20. Yüzyılın Başlarında Halep’te İktisadi Temelli Toplumsal Hareketlilikler: Açlık, Yoksulluk, Şiddet

Osmanlı İmparatorluğu'nun Avrupa kapitalizmiyle tanışması sonucunda toplumsal kesimler de bu durumdan etkilenmiş ve toplumda genel olarak bir eşitsizlik meydana gelmiştir. Halep'te halk yoksulluk ve açlıkla mücadele etmiştir.

19 May 2023

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

Depremin Birleştiremediği Ülke

Türkiye’de 11 kenti ve 13 milyondan fazla insanı etkileyen Kahramanmaraş depremi Suriye’de de büyük yıkıma sebep oldu.

25 Şub 2023

• AA'nın haberine göre; Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Suriye'de hayatını kaybedenlerin sayısı 3 bin 688'e , yaralı sayısı ise 14 bin 749'a yükseldi. Suriye'de İdlib, Halep, Hama, Lazkiye ve Tartus illerinde arama ve enkaz kaldırma çalışmalarının sürdüğü bildirildi.

15 Şub 2023

• Kahramanmaraş'da meydana gelen deprem, çevredeki 10 ilde hissedilmesinin yanı sıra Suriye'nin İdlib, Halep, Hama, Lazkiye, Tartus ve Rakka illerinde de hissedildi. Hem ilçelerde hem de Suriye'deki bazı bölgelerde büyük yıkımlar meydana geldi. TRT Haber'e göre Suriye'nin çeşitli bölgelerinde de en az 1356 kişi yaşamını yitirdi, binlerce kişi yaralandı.

07 Şub 2023

• Deprem Suriye'nin İdlib, Halep, Hama, Lazkiye, Tartus ve Rakka illerinde de şiddetli hissedildi, büyük yıkımlar meydana geldi. TRT Haber'e göre Suriye'nin çeşitli bölgelerinde en az 783 kişi yaşamını yitirdi, binlerce kişi yaralandı.

06 Şub 2023

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

🔔 Depremde son durum: Can kayıpları artıyor

Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki depremin ardından AFAD can kaybının 1014'e yükseldiğini duyurdu

06 Şub 2023

apéroapéro

HİKAYE

Akşemsettin Mahallesi’nde bir damak rotası

Fatih'in Akşemsettin Mahallesi’nde kurulan Suriye sofraları.

Reyhan Ülker

·

01 Şub 2023