aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

İdlib ile ilgili hikayeler

• YetkinReport 'ta yayımlanan habere göre , İran'ın İsrail'e yaptığı saldırının ardından Rusya’nın Ortadoğu Özel Temsilcisi Vladimir Safronkov , Türkiye'ye gelerek diplomatik temaslarda bulundu. Haberde, "Rusya’nın Ortadoğu Özel Temsilcisi Safronkov’un Ankara’daki temaslarında konu, sadece İsrail, Filistin ve İran değil, Suriye de olacak. Özellikle de İdlib" ifadelerine yer verildi.

18 Nis 2024

• AA'nın haberine göre; Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Suriye'de hayatını kaybedenlerin sayısı 3 bin 688'e , yaralı sayısı ise 14 bin 749'a yükseldi. Suriye'de İdlib, Halep, Hama, Lazkiye ve Tartus illerinde arama ve enkaz kaldırma çalışmalarının sürdüğü bildirildi.

15 Şub 2023

• Kahramanmaraş'da meydana gelen deprem, çevredeki 10 ilde hissedilmesinin yanı sıra Suriye'nin İdlib, Halep, Hama, Lazkiye, Tartus ve Rakka illerinde de hissedildi. Hem ilçelerde hem de Suriye'deki bazı bölgelerde büyük yıkımlar meydana geldi. TRT Haber'e göre Suriye'nin çeşitli bölgelerinde de en az 1356 kişi yaşamını yitirdi, binlerce kişi yaralandı.

07 Şub 2023

• Deprem Suriye'nin İdlib, Halep, Hama, Lazkiye, Tartus ve Rakka illerinde de şiddetli hissedildi, büyük yıkımlar meydana geldi. TRT Haber'e göre Suriye'nin çeşitli bölgelerinde en az 783 kişi yaşamını yitirdi, binlerce kişi yaralandı.

06 Şub 2023

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

🔔 Depremde son durum: Can kayıpları artıyor

Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki depremin ardından AFAD can kaybının 1014'e yükseldiğini duyurdu

06 Şub 2023

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

🔔 İstiklal Caddesi’ndeki saldırının zanlısı yakalandı

Bakan Soylu: “ABD elçiliğinin taziyesini reddediyoruz, müttefikliğimiz tartışılmalıdır.”

14 Kas 2022

• Rusya’nın Suriye Özel Temsilcisi Aleksandr Lavrentyev, Türkiye yetkililerinin Rusya tarafına Suriye’deki Türk Silahlı Kuvvetleri birliklerinin ilk fırsatta ülkeden ayrılacağını söylediğini açıkladı. Lavrentyev, “İdlib’deki gerilimi azaltma bölgesinde teröristlerle mücadele ile ilgili sorunların çözümünde Türkiye tarafına yardım önerisinde bulunduklarını ve konunun şu anda değerlendirildiğini” ekledi .

23 Ara 2021

• Birleşik Krallık merkezli The Guardian gazetesinin hapishaneden çıkan iki kişiye ve resmî belgelere dayanarak hazırladığı haber, Suriye'nin kuzeyinde PKK bağlantılı YPG'nin ağırlıkta olduğu ABD destekli milislerden oluşan Suriye Demokratik Güçleri'nin kontrolündeki hapishanelerdeki IŞİD'le ilişkili kişilerin kişi başı 8 bin dolar karşılığı serbest bırakıldığı öne sürüldü. Hapishanelerde 10 bine yakın IŞİD bağlantılı kişi olduğu belirtildi. Haberde görüşülen iki eski IŞ...Devamını Oku

26 Kas 2021

• Suriye'nin başkenti Şam'da askerî personelin içinde bulunduğu otobüse saldırı yapıldı. Saldırıda en az 14 kişinin hayatını kaybettiği, üç kişinin de yaralandığı öğrenildi. Suriye İnsan Hakları İzleme Örgütü, ölü sayısının artabileceğini söyledi. UNICEF, saldırıda dört çocuğun öldüğünü açıkladı. Öte yandan: Şam'daki saldırıdan sonra Suriye ordusu ve Rusya'ya ait savaş uçakları, İdlib'in güneyindeki Ariha kasabasına hava saldırısı düzenledi. Saldırıda 13 kişinin yaş...Devamını Oku

21 Eki 2021