aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

Mersin ile ilgili hikayeler

• Mersin'de inşa edilen Akkuyu Nükleer Güç Santrali'ni ziyaret eden Rosatom Genel Müdürü Aleksey Likhachev, güç ünitesi inşaatının son aşamasına gelindiğini ve santralin 1. Güç Ünitesi'nde başlatma ve ayarlama çalışmalarının yürütüldüğünü bildirdi.

10 Nis 2024

• DEM Parti Merkez Yürütme Kurulu tarafından CHP ile ittifak yaptıklarına yönelik iddialara ilişkin açıklamada Ahmet Saymadi’ye değinilerek "Parti kurullarımızda yer almayan, partimiz adına hiçbir konuşma yetkisi bulunmayan Ahmet Saymadi’nin açıklamaları tamamen kendi hayal dünyasının ürünleridir. İktidar medyasının büyük itiraf olarak lanse ettiği bu sözler, itiraf değil olsa olsa iftiradır" ifadeleri yer aldı. Bir adım geriden: Saymadi, yerel seçimlerde CHP ile i...Devamını Oku

27 Mar 2024

• Cumartesi günü Burgazada’daki evinden gözaltına alınan Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden emekli antropolog Nükhet Sirman’ın dosyasına gizlilik kararı getirildi. Mersin Jandarma İl Komutanlığı’na götürülen Sirman'ın gözaltı süresi bir gün uzatıldı. Bir adım geriden: Sirman, kurucuları arasında olduğu Dissensus Araştırma şirketinin saha araştırması için görüştüğü bir kişinin teknik takip altında olduğu gerekçe gösterilerek gözaltına alınmıştı.

26 Mar 2024

• Türk üreticiler, e-ticaret platformu Trendyol aracılığıyla Şubat ayında en çok Azerbaycan ve Suudi Arabistan'a satış yaptı; en çok e-ihracat yapan şehirler ise İstanbul, Bursa, İzmir, Ankara, Adana, Gaziantep, Denizli, Aydın, Mersin ve Antalya oldu.

20 Mar 2024

• Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, 2023 yılına ait Hava Kalitesi İzleme Raporu'nu açıkladı. Rapora göre Türkiye'de 304 istasyondan 157'sinde partikül madde yoğunluğunda ulusal limit değer aşıldı. Dünya Sağlık Örgütü'ne göre ise hava kalitesi iyi olan sadece 7 istasyon bulunuyor. Detaylar: PM10 ölçümlerine göre Türkiye'nin havası en kirli yerleri Kahramanmaraş Kent Meydanı, İstanbul-Göztepe, Hatay-İskenderun Merkez oldu. E n temiz havaya sahip ...Devamını Oku

15 Mar 2024

SoliSoli

HİKAYE

Bu ay Beyoğlu'nda ne yapsak?

Türkiye-Japonya ilişkililerinin 100'üncü yıl kutlamasından yeni edisyonuyla geri dönen Frankofon Film Festivali'ne şehirde, daha doğrusu Beyoğlu'nda gerçekleşenler; ajandamıza not ettiklerimiz.

08 Mar 2024

Aposto AnkaraAposto Ankara

HİKAYE

Ankara semaları bu hafta rengarenk: KuirFest dönüyor

2011 yılında Ankara’da doğan, 29 ülkeden 53 filmlik bir seçkiyle 12. kez izleyicisiyle buluşacak, Türkiye’nin ilk kuir festivali Pembe Hayat KuirFest'e yakından bakıyoruz.

19 Şub 2024

• Kızıldeniz’de Husilerin ticari gemilere yönelik saldırılarının küresel tedarik zincirinde yarattığı kriz devam ederken, dünyanın en büyük denizcilik şirketlerinden olan MSC , saldırıların düzenlendiği Yemen’i bypass ederek Türk ürünlerini Arap Körfezi ülkelerine ulaştırmak için yeni bir rota oluşturdu. Bu kapsamda: Şirket; Tekirdağ, Derince ve Mersin limanlarından alınan yükleri, Süveyş’i geçecek orta ölçekli gemilerle Suudi Arabistan’ın King Abdullah Limanı’na, o...Devamını Oku

25 Oca 2024

• İstanbul ve Ankara’nın da aralarında bulunduğu 7 büyükşehir dahil 353 yerde belediye başkanı adaylarını belirleyen CHP'de Parti Meclisi (PM) bugün toplanıyor. BBC Türkçe'den Ayşe Sayın'ın haberine göre PM'de İstanbul’un bazı ilçe belediye başkan adayları onaya sunulacak. Ayrıca Aydın, Mersin, Adana ve Hatay büyükşehir belediye başkanlarının yeniden aday gösterileceği dile getiriliyor. İzmir kulisi: Sayın'ın haberinde CHP’nin Ocak ayı sonuna doğru açıklamayı planl...Devamını Oku

04 Oca 2024

• DEM Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan , partisinin MYK toplantısında alınan kararları ve Batı'da nerelerde aday göstereceklerini duyurdu. Doğan “Partimiz için seçimler bir yerel seçimden daha fazlası. Bizden zorla alınanları geri alacağız. Kayyum atanan belediyeleri geri alacağız” dedi. Detaylar: DEM Parti, Adana, Antalya, Mersin, İstanbul, Aydın, Konya, Kocaeli, İzmir, Manisa, Çanakkale ve Tekirdağ'ın bazı ilçe belediyelerinde aday çıkaracaklarını duyurdu.

20 Ara 2023