Lazkiye ile ilgili hikayeler

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

Depremin Birleştiremediği Ülke

Türkiye’de 11 kenti ve 13 milyondan fazla insanı etkileyen Kahramanmaraş depremi Suriye’de de büyük yıkıma sebep oldu.

25 Şub 2023

depremin-birlestiremedigi-ulke
• AA'nın haberine göre; Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Suriye'de hayatını kaybedenlerin sayısı 3 bin 688'e , yaralı sayısı ise 14 bin 749'a yükseldi. Suriye'de İdlib, Halep, Hama, Lazkiye ve Tartus illerinde arama ve enkaz kaldırma çalışmalarının sürdüğü bildirildi.

15 Şub 2023

• Kahramanmaraş'da meydana gelen deprem, çevredeki 10 ilde hissedilmesinin yanı sıra Suriye'nin İdlib, Halep, Hama, Lazkiye, Tartus ve Rakka illerinde de hissedildi. Hem ilçelerde hem de Suriye'deki bazı bölgelerde büyük yıkımlar meydana geldi. TRT Haber'e göre Suriye'nin çeşitli bölgelerinde de en az 1356 kişi yaşamını yitirdi, binlerce kişi yaralandı.

07 Şub 2023

• Deprem Suriye'nin İdlib, Halep, Hama, Lazkiye, Tartus ve Rakka illerinde de şiddetli hissedildi, büyük yıkımlar meydana geldi. TRT Haber'e göre Suriye'nin çeşitli bölgelerinde en az 783 kişi yaşamını yitirdi, binlerce kişi yaralandı.

06 Şub 2023

HİKAYE

Türkiye artık Meksika’yla sınır komşusu

New York Times’ta kısa bir süre önce yayımlanan haber, Türkiye’nin sınır komşusu Suriye’nin dünyanın en büyük uyuşturucu merkezlerinden birine dönüşmesini anlatıyor.

Eray Özer

·

10 Ara 2021

turkiye-artik-meksikayla-sinir-komsusu
• Birleşik Krallık merkezli Suriye muhalefetine yakın Suriye İnsan Hakları Gözlemevi ’nin yayımladığı son insan hakları raporunda, Esad rejiminin kontrolündeki bölgelerde ekonomik krizin etkilerinin kötüleştiği , halkın en basit günlük ihtiyaçlarını karşılayamadığı, enflasyonun anormal seviyede yüksek olduğu ve "gerçek bir kıtlığın" yaklaştığı ifade edildi. Öte yandan: Raporda, rejimin güçlü olduğu Lazkiye'de rejime bağlı silahlı milislerin kendi aralarındaki büy...Devamını Oku

15 Nis 2021