ezan ile ilgili hikayeler

KupürKupür

HİKAYE

Eski günlerde

Ramazan iftarları, diş kiraları

07 Nis 2023

eski-gunlerde
Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

Liderler meydanda: Seçim yarışı başlıyor

Erdoğan, Kılıçdaroğlu, Babacan ve Akşener'in kalabalıklar önündeki mesajları seçim yarışının başladığı şeklinde yorumlandı.

Bartu Özden

·

23 May 2022

liderler-meydanda-secim-yarisi-basliyor
• Hindistan 'ın Mumbai şehrinde, yerel Hindu politikacıların ezan sesinin kısılması yönündeki eleştiri ve baskıları nedeniyle cami hoparlörlerinden verilen ezan seslerinin azaltıldığı belirtiliyor. Arka plan: Hindistan'da, özellikle Başbakan Narendra Modi döneminde artan Hindu milliyetçiliği nedeniyle ülkedeki Müslüman azınlıklara yönelik şiddet eylemleri ve ayrımcı politikalar artış göstermişti.

09 May 2022

• Köln Belediyesi'nin cumaları öğle ezanının cami dışında da okunmasına onay vermesinin ardından yapılan ankette, Almanya toplumunun %64'ünün ezanı "kilise çanı gibi normal görmediği" sonucuna varıldı. Ezanı normal karşılayanların oranı %18 oldu. Kaynak: Daily Sabah Partilere göre: Aşırı sağcı AfD seçmenlerinin %98'i, merkez sağ CDU/CSU ile liberal FDP seçmenlerinin %88'i, Sol Parti ve Yeşiller seçmenlerinin %50'si ezana karşı çıktı. Yaşa göre: Ezana ona...Devamını Oku

22 Eki 2021

• Suudi Arabistan'da ezan sesinin yüksekliği nedeniyle çocuklu aileler ve yaşlılardan gelen şikayetler üzerine cami hoparlörlerinden üçte bir oranında daha kısık sesle ezan okunacağı açıklandı.

02 Haz 2021

apéroapéro

HİKAYE

“Niyet ettim oruç tutmaya…”

Ramazan: Tüketmek üzerine değil, kararlılık üzerine kurulu bir özgürlük ayı.

28 Nis 2021

nerede-o-eski-ramazanlar
• Ankara'da bıçaklanarak öldürülen Barış Çakan isimli vatandaşın Kürtçe müzik dinlediği için öldürüldüğü iddiasının sosyal medyada paylaşılması üzerine Ankara Valiliği "iddia edildiği gibi olay, maktul ve yanındaki arkadaşının Kürtçe müzik dinlemesine şüpheli karşı tarafın müdahalesi üzerine değil, tam aksine maktul ve arkadaşının, şüphelileri araç içinde ezan okunması nedeniyle yüksek sesle ve etrafı rahatsız edecek tarzda müzik dinlememeleri konusunda ikazda bulunması üz...Devamını Oku

10 Mar 2021