aposto-logo
TR
TREN

Intel Capital ile ilgili hikayeler

• OpenAI ve Anthropic'e rakip üretken yapay zeka araçları geliştiren Tel Aviv merkezli yapay zeka girişimi AI21 Labs , Intel Capital ve Comcast Ventures'ın katılımıyla yapılan Seri C turunda 53 milyon dolar yatırım aldı. Şu ana kadar topladığı yatırım miktarı 336 milyon dolara ulaşan; değerlemesi ise 1,4 milyar dolarda sabit kalan girişim, yatırımı yeni ürün geliştirmek ve ekibini büyütmek için kullanacak.

28 Kas 2023

• Yapay zekâ destekli çeviri girişimi Lilt, Intel'in kurumsal girişim sermayesini yöneten Intel Capital'ın yönettiği Seri B yatırım turunda 25 milyon dolarlık yatırım aldığını açıkladı. Lilt: San Francisco merkezli girişim, özellikle kurumsal şirketlere odaklanarak sağladığı çeviri yazılımı ile şirketlerin küresele açılma süreçlerini daha hızlı ve konforlu hâle getiriyor.

10 Mar 2021

• Dünyanın en büyük çip üreticilerinden Intel'in kurumsal girişim sermayesini yöneten kolu Intel Capital , yarı iletken sektöründe faaliyet gösteren iki Çin merkezli startup'a yatırım yaptı. Neden önemli? ABD merkezli oyuncuların egemen olduğu pazarda Intel'in söz konusu yatırımı, Çin ve ABD arasındaki çip üretimi gerginliğini artırabilir.

10 Mar 2021